понеділок, 14 вересня 2020 р.

Як повернутись в США власнику грін карти після довгої відсутності?

Сьогодні розповім як повернутися в США  власнику грін карти після довгої відсутності. Ця тема для багатьох актуальна. Часто на форумах з'являються одні і ті ж запитання - власник зеленої карти приїхав в Україну на деякий час, але з ряду причин не встиг повернутися протягом року. Чим це загрожує? І що робити далі?


Відповідно до імміграційного законодавства США, якщо власник грін карти перебував за межами країни більше одного року без оформлення дозволу на повторний в'їзд - то цим самим він показав свій намір відмовитись від права на постійне проживання. Також є термін - 6 місяців відсутності в США - в такому випадку переривається стаж для отримання громадянства.

Так що ж робити, якщо ви вже більше року перебуваєте за межами США, а тепер вирішили повернутися? Просто так, без проблем та запитань зі сторони імміграційних служб, повернутися в США вже не вдасться. 

1. Звернутися в посольство США із заявою для отримання візи для повернення (SB-1). За розгляд заяви доведеться заплатити 180 дол., а також надати вагомі докази того, що насправді ви не залишили своє місце проживання в США та завжди мали намір повернутися, але не змогли зробити це по незалежним від вас причинам. Тобто надати докази що ви щороку подавали податкові декларації, у вас є рахунок в банку, водійські права, житло в США, а приїхати ви не могли по причинах, які від вас не залежали - наприклад країна закрила кордон і нікого не випускали. Як бачимо, тут умови жорсткі, та отримати таку візу буде дуже складно. Але якщо працівник консульства вирішить що ваші докази переконливі - далі потрібно буде пройти медобстеження та ще одну співбесіду для отримання імміграційної візи.

На теперішній час, через заборону Трампа на видачу імміграційних віз, та через карантин - співбесіди в посольстві не проводяться та не плануються. Ніхто не може спрогнозувати коли вони відновляться. Тому можливо скористатися наступним способом повернутися в США.

2. Якщо термін дії грінкарти ще не закінчився - купуєте квиток на літак та летите в США. В аеропорту прибуття офіцер вже на місці буде приймати рішення: 
- Впустити вас в країну, так як на його думку ви зберегли наміри жити в США. 
- Попросити вас добровільно відмовитись від грінкарти та повернутись в Україну, бо на його думку ви відмовились від постійного проживання в США. 
- Якщо ви не згодні добровільно відмовитись від грінкарти - тоді у вас її мають вилучити, поставити у паспорт штамп, який заміняє грінкарту на 1 рік та передати вашу справу до імміграційного суду. А далі долю вашого статусу уже визначатиме суддя.

3. Добровільно відмовитись від грінкарти та грати знову у лотерею.

Як бачимо навіть і після довготривалої відсутності в США є невеликий шанс повернутися та відновити свій статус постійного мешканця. Якщо хтось був у такій ситуації - напишіть в коментарях, поділіться своєю історією повернення в США після довгої відсутності.

Щоб не пропустити нову інформацію підписуйтесь на оновлення блогу через RSS або електронну пошту

Немає коментарів :

Дописати коментар

УВАГА!!!
Я коментарі не модерую - але весь спам буде видалятись. Якщо даєте якесь посилання то слідкуйте щоб воно було в тему статті. Дякую.