неділя, 2 лютого 2020 р.

Кодування телеканалів в Україні. Як тепер дивитись телебачення?


Як вже всім відомо, з 28 січня перегляд супутникового телебачення став платним - представники 4 медіагруп закодували сигнал своїх телеканалів. Тепер їх вже неможливо дивитись безкоштовно. Що тепер робити глядачам? Давайте розберемося які є можливості.

1. Дивитися те, що залишилось у відкритому доступі. Таких каналів не дуже багато і в основному вони інформаційні - 5-й канал, Прямий, ZIK, 112, Наш, Громадське і т.д. Також, поки що, у відкритому режимі транслюються пізнавальні телеканали Трофей, Терра, Фауна, Наука. Хто зна чи надовго.

2. Перейти на Т2. В цьому випадку користувач отримає 32 цифрових безкоштовних телеканала. Потрібно буде придбати приставку Т2 та антену. Мінімальна ціна такого комплекту близько 600 грн. Але зараз багато сучасних телевізорів вже мають вбудований тюнер Т2, тому тільки залишиться купити антену та налаштувати телеканали. Поки що не йде мова про кодування сигналу Т2. Так що це найдешевший варіант перегляду телебачення.

3. Продовжувати перегляд кодованих телеканалів зі супутника. Для цього потрібно буде придбати новий супутниковий ресівер у офіційного оператора та щомісячно платити абонплату за перегляд телеканалів. Є два таких провайдера - VIASAT та XTRATV. Перший з них пропонує придбати тюнер за 1100 грн. та підключитись до одного з пакетів на вибір ціною від 89 грн. за 84 канали і до 299 грн. за 120 каналів. У другого ціна тюнера така ж, а ціни на пакети телеканалів від 80 грн. за 76 каналів і до 249 грн. за 123 канала.

4. Дивитись телебачення онлайн через послугу IPTV. Підходить для тих, в кого є підключення до швидкісного інтернету. Для перегляду телеканалів потрібно мати пристрій з підтримкою IPTV або телевізор з підтримкою функцій SmartTv та придбати пакет телеканалів у офіційного провайдера. Давайте подивимось що пропонують деякі з них.
Megogo - від 80 грн./міс. за 140 каналів.
DivanTv - від 68 грн./міс. за 145 каналів.
SweetTv - від 80 грн./міс. за 170 каналів.
ProstoTv - від 39 грн./міс. за 109 каналів.

Виходить так, що найдешевший варіант на даний час - налаштувати Т2 та дивитись телеканали безкоштовно. Я поки що нічого нового не підключав - влаштовують і ті інформаційні телеканали, що залишились безкоштовними також плюс Youtube в інтернеті. 

Чесно кажучи не зовсім розумію чому піднялась така паніка через кодування тих телеканалів. От цікаво, а які телепередачі ви постійно дивилися і на яких канал до кодування? І за перегляд яких телеканалів, що закодували, готові платити абонплату? Я більше користуюсь інтернетом і телебачення рідко коли дивися, тому не бачу тут проблем.

Щоб не пропустити нову інформацію підписуйтесь на оновлення блогу через RSS або електронну пошту

Немає коментарів :

Дописати коментар

УВАГА!!!
Я коментарі не модерую - але весь спам буде видалятись. Якщо даєте якесь посилання то слідкуйте щоб воно було в тему статті. Дякую.