неділя, 13 вересня 2020 р.

США vs Польща. Порівняння країн для імміграції

Сьогодні хочу обговорити плюси та мінуси імміграції та життя в США та Польщі.

США як країна для імміграції. Плюси та мінуси

Розпочну з мінусів:
1. Складність легалізації. Єдиний доступний для всіх варіант - лотерея, в якій щорічно розігрують право на постійне проживання в США.
2. Медицина. Багато хто, з тих що живуть в США, погано відгукуються про медичну систему. Не раз чув нарікання на місцевих стоматологів. Радять зуби лікувати або в Мексиці або злітати в Україну і там полікувати - вийде дешевше ніж лікувати зуби в США.
3. Дорогі перельоти в Україну. В середньому, щоб злітати в Україну у відпустку, доведеться витратити 1000 дол. на одного. А якщо сім'я? Кожен рік не налітаєшся.
4. Мова. Не всі добре знають розмовну англійську. Велика проблема буде коли ти не розумієш що тобі говорять, хоча вивчав англійську і в школі і на курсах.
5. Громадський транспорт. В звичайному для нас вигляді він присутній тільки в декількох великих містах США. В усіх інших добиратися на автобусі буде або довго, або незручно, або навіть і не можливо.

А тепер плюси:
1. Високий рівень життя. Робота та зарплата. Рівень безробіття в США дуже низький. Багато роботи на перший час є для всіх, тобто некваліфікованої.
2. Природа та клімат. В США можна знайти клімат на будь-який смак. Комусь подобається 4 сезони та погода схожа до української. Хтось надає перевагу вічному літу. Іншим подобається жити в горах. Ще хтось не може без океану.
3. Багато нових можливостей. Завжди можна спробувати себе в чомусь новому. Знайти справу на свій смак.
4. Люди. Більшість людей доброзичливі та культурні. Завжди вислухають і спробують допомогти навіть тоді, коли ти будеш по кілька разів перепитувати та намагатись щось сказати на своїй слабкій ще англійській мові.
5. Доступність продуктів та одягу. Все це коштує в США дешево, або взагалі можна отримувати безкоштовно, якщо в цьому буде потреба.
6. Доступність кредитів та іпотеки. Навіть працюючи на мінімальну зарплату можна дозволити собі придбати будинок або квартиру відповідно до свого доходу.

ПОЛЬЩА 


Плюси:
1. Мова. Не складно вивчити. 
2. Легалізація. Проста легалізація для кожного бажаючого. Найпопулярніший варіант  - через роботу, в тому числі і некваліфіковану.
3. Транспорт. Можливість бюджетних подорожей Європою. З польських аеропортів можна дешево долетіти в будь-яку країну Європи. Також добре розвинуте автобусне сполучення між Польшею та іншими країнами.  В усіх великих містах Польщі добре розвинутий громадський транспорт, чого немає у США, наприклад, що також дуже зручно для тих, хто не планує зразу купувати власний автомобіль. Зручне та недороге автобусне та авіасполучення з Україною.
4. Стабільність економіки та безпека.
5. Природа. В Польщі є все - гори, море, озера. Природа дуже різноманітна та доглянута, на відміну від того, до чого ми звикли в Україні.
6. Люди. Дуже рідко на вулицях можна зустріти злих чи агресивних людей. Взаємоввічливості  та культури спілкування в Польщі набагато більше ніж у нас.
7. Можливість безкоштовно навчатися та швидко отримати нову спеціальність. Поліціальна школа дає можливість безкоштовно отримати нову спеціальність за кілька місяців без відриву від роботи. Навчатися можна у вечірній час або на вихідні.

Мінуси:
1. На відміну від США чи Канади, де велика кількість іммігрантів - у Польщі стати "своїм", поляком, інтегруватися у польське суспільство - буде, мабуть, неможливо.
2. Довгий шлях від отримання права на тимчасове проживання до отримання громадянства.
3. Великий наплив іммігрантів в останні роки. Через це терміни очікування документів збільшуються у кілька разів, а також створюється велика конкуренція на ринку некваліфікованої праці.
4. Смог. Опалюються будинки в основному вугіллям, що разом із автомобільними викидами призводить до густого смогу на вулицях великих міст під час опалювального сезону. 
5. Заробітна плата. Польша не відноситься до багатих країн Європи та не може похвалитись високими зарплатами. Багато грошей там не заробиш. Поляки й самі раді поїхати на роботу до багатіших країн - Німеччини чи Великобританії.

Звісно, що ідеальних країн для життя не існую. У кожної є свої плюси та мінуси. Потрібно дивитись чи особисто для вас плюси переважують мінуси в тій чи іншій країні. Пишіть в коментарях свої плюси та мінуси США та Польщі.

Щоб не пропустити нову інформацію підписуйтесь на оновлення блогу через RSS або електронну пошту

Немає коментарів :

Дописати коментар

УВАГА!!!
Я коментарі не модерую - але весь спам буде видалятись. Якщо даєте якесь посилання то слідкуйте щоб воно було в тему статті. Дякую.