вівторок, 1 травня 2018 р.

Пошук роботи в США. Альбукерке. Спроба №1 - Агенції праці

Із глибокої осені, туману та дрібного дощу в Україні, я потрапив у ранню осінь в Альбукерке. Дерева розфарбовані жовто-червоними фарбами. Голубе чисте небо. Темніє тут близько 5 год. Кінець листопада, а температура вдень піднімається до +21 градуса. Незвично тепло для мене. Скинув зимову куртку та сапожки та одягнув кросівки і футболку. Отже, вихідні закінчились, час шукати роботу. Час йде і треба якось вже пробувати заробляти перші американські гроші.


Вирішив розпочати з агенцій праці. Так порадили друзі. Не знаю чи то був би добрий варіант, якби мене таки взяли туди на роботу, адже кожна агенція, яка влаштувала до праці, з кожної зарплати утримує собі відсоток. Але мені "пощастило" і мене відправили з двох таких агенцій.

У першій з них розмова тривала кілька хвилин. Мені пояснили, що беруть на роботу тільки спеціалістів з освітою - інженерів, програмістів, медиків і т.п. Інших вакансій у них немає. 

Історія з другою агенцією затягнулась набагато довше, але дала такий ж результат. В перший день мене посадили за комп'ютер, запропонували зайти на сайт агенції, зареєструватися і заповнити інформацію про себе та про минулі місця праці. Добре, що перед від'їздом, я склав своє резюме англійською та зберіг його на Гугл диску. Тому це завдання виконав доволі швидко. Менеджер подякував мені і сказав прийти на співбесіду через кілька днів. 

Ось і перша моя американська співбесіда.  Особливо не хвилювався, адже був також впевнений що мені відмовлять. Розмовна англійська на низькому рівні, американського досвіду роботи немає, грінкарта ще не прийшла. Отже, менеджер роздрукував моє резюме, яке я заповнював на їхньому сайті кілька днів тому, запитав яку роботу я шукаю і на яку зарплату розраховую. Я сказав що мене влаштує будь яка робота на виробництві за мінімальну зарплату. Він кивнув, сказавши "ОК" і відмітив мої побажання в моєму резюме і попросив зачекати.

Через 20 хвилин мене викликала до себе інший менеджер - я підійшов, привітався, присів за стіл навпроти. Розмова зайняла близько хвилини.  Жінка навпроти запитала мене яку роботу шукаю і яка зарплата влаштовує. Запитала чи маю власне авто. Потім прочитала моє резюме і сказала що на жаль для мене нема роботи. Всю роботу, яку вони пропонують десь в другому кінці міста, що я без машини ніяк не доберуся. А також порадила звернутися в іншу агенцію праці, яка знаходиться у кількох кварталах звідси. Я подякував. В інші агенції вирішив не ходити, хоча мав в списку ще кілька штук. Якось прогнозовано було що там отримаю таку ж відповідь. На цьому мій досвід пошуку роботи через агенції праці закінчився. Хоча він був і безрезультатним, але сподобалось що всі працівники мило посміхаються, по кілька раз мені повторювали, коли я з першого разу не розумів що мені кажуть). Без мови дуже складно. Далі була спроба пошуку роботи через оголошення в інтернеті.

Щоб не пропустити нову інформацію підписуйтесь на оновлення блогу через RSS або електронну пошту

Немає коментарів :

Дописати коментар

УВАГА!!!
Я коментарі не модерую - але весь спам буде видалятись. Якщо даєте якесь посилання то слідкуйте щоб воно було в тему статті. Дякую.