субота, 5 травня 2018 р.

Пошук роботи в США. Альбукерке. Спроба №2 - Інтернет

В одному з попередніх дописів я розповів про те, як шукав свою першу роботу в США за допомогою агенцій праці і що з того вийшло. Сьогодні розповім про пошук роботи через інтернет.

Отже, отримавши відмову від агенцій праці, я почав шукати роботу в інтернеті. Оскільки інтернету в квартирі друзів не було, я вирішив йти в бібліотеку і там користуватися безкоштовним wi-fi. Ось так виглядає одна із бібліотек в Альбукерке.


Були там і комп'ютери, але щоб за ними працювати потрібно було зареєструватися в бібліотеці та отримати бібліотечну картку. Номер картки служив паролем для входу в операційну систему комп'ютера. Хотів було спробувати зареєструватися - але друзі сказали щоб без наявної грінкарти та постійного місця проживання мене не зареєструють. Оскільки мені ще не прийшла грінкарта то я не став перевіряти, а вирішив скористатися безкоштовним wi-fi, який був у бібліотеці. Туди вільний доступ. Заходиш в бібліотеку, сідаєш за стіл на вільне місце і працюєш. На кожному столі є по декілька розеток, до яких можна підключати свої гаджети. На жаль, я не взяв з собою в США ноутбук. У мене був тільки смартфон. Так що роботу довелось шукати з його допомогою. Зразу скажу що це робити дуже не зручно. Я користувався сайтом з пошуку роботи indeed.com. Ще будучи в Україні, я зареєструвався там і завантажив своє резюме, чим дуже полегшив собі роботу потім. Адже щоб відповісти на вакансію було достатньо натиснути відповідно кнопку на сайті і резюме автоматично підвантажувалось та відправлялось обраному роботодавцю. Але не на всі вакансії так можна було відповісти. У багатьох потрібно було переходити на сайт роботодавця і там реєструватися, заповнювати анкету, завантажувати резюме. Зі смартфона це було робити або дуже не зручно, або навіть і не можливо. Шукав саму просту некваліфіковану працю - на виробництві або посудомийником. Було багато вакансій в різні магазини продавцем або касиром. Але без доброго знання англійської мови туди не було сенсу йти. Це все ж таки постійна робота з людьми. А коли мова ще не на доброму розмовному рівні - це буде постійним стресом. Так, навіть щоб отримати роботу посудомийника потрібно мати резюме та відповідати вимогам роботодавця. Дорога до бібліотеки займала близько 40 хвилин в одну сторону, якщо йти по вулиці. Також можна було зрізати шлях та ходити велосипедною стежкою - тоді можна було б зекономити 10-15 хв. Але я ходив вулицею, бо там хоч машини їздили - а на велосипедній стежці взагалі пустота - ніде нікого не видно.По дорозі можна було побачити різні екзотичні рослини

А так виглядає велостежка. Хоча тільки один раз там бачив велосипедиста.


Вистачило мене на три похода в бібліотеку. Кожного разу сидів там по кілька годин - плюс півтори години тратив на дорогу. Можна було й на автобусі їздити - але потрібно було б підлаштовуватись під його розклад руху. А це інколи за той час, поки чекаєш автобус, можна було вже пройти половину шляху. Да й просто хотілось прогулятись. Люблю ходити пішки. 

В результаті ці пошуки робити також не дали нічого. Ніхто з роботодавців так і не відгукнувся. Читав що під кожну вакансію потрібно робити окреме резюме - тобто якщо хочеш працювати посудомийником чи різноробочим на заводі - то не потрібно писати в резюме про дві вищі освіти і роботу в офісі в Україні - не потрібно щось видумувати, а просто відфільтрувати зайве і залишити потрібне тільки для цієї вакансії. Я так і зробив - але результату також це не принесло.

Щоб не пропустити нову інформацію підписуйтесь на оновлення блогу через RSS або електронну пошту

Немає коментарів :

Дописати коментар

УВАГА!!!
Я коментарі не модерую - але весь спам буде видалятись. Якщо даєте якесь посилання то слідкуйте щоб воно було в тему статті. Дякую.