вівторок, 22 травня 2018 р.

Робота в США. Працівник на заводі

Після того, як я пройшов свою першу американську співбесіду, та здав тест на наркотики, довелось чекати всього 4 дні. Подзвонив менеджер по персоналу цього заводу, сказав що з тестами все ОК і запропонував прийти наступного дня на оплачуване навчання. На той момент у мене ще не було на руках ні ССН номера ні грінкарти. Все ще було в дорозі. Багато хто говорив що без цих документів мене на роботу не приймуть і доведеться чекати доки не отримаю їх. Я вирішив це перевірити.


Отже, наступного дня в назначений час я був в офісі заводу. Я назвав своє їм'я та сказав що прийшов на навчання. Охоронець пішов кликати менеджера. Через хвилину вийшов менеджер, привітався, та попросив йти за ним до його кабінету.

Перше, з чого почали, це з ознайомленням та підписом необхідних документів. Менеджер діставав із папки по одному документу, пояснював що він означає, і давав мені на підпис, що я ознайомився. Там були папери, в яких розповідалось про компанію, про правила поведінки та техніку безпеки, що можна робити, а що заборонено на робочому місті. Далі документи в яких потрібно було вказати чи маю право на роботу і який документ то підтверджує - відповів ствердно і вказав свій паспорт, в якому була імміграційна віза, на той час вже протермінована. Пояснив що грінкарта виготовляється і скоро мені прийде, а моя віза заміняє її на 1 рік і також дає право на роботу. Далі потрібно було вказати банківськи реквізити, які я отримав під час відкриття рахунку в Bank of America. На цей рахунок будуть виплачувати мою зарплату. Менеджер говорив чітко та повільно. Завдяки цьому я майже все розумів з того що мені говорили. Якщо були якісь не зрозумілі моменти, я перепитував. Менеджер з посмішкою пояснював ще раз - повільніше, а іноді будуючи речення іншими словами. Загалом було не складно, атмосфера панувала дуже дружелюбна.

Далі для мене демонстрували відео на великому телевізорі в тому ж залі. Там розповідалось про техніку безпеки на виробництві. Потім менеджер мене сфотографував на свій мобільний. Це фото пізніше нанесуть на пропуск в цех. Ніяких збігай кудись там сфотографуйся та принеси дві фото 3х4. По закінченні мене відвели в інший кабінет, де видали дві фірмових футболки та попросили зачекати доки виготовлять мені електронний пропуск та запрограмують мою картку для того, щоб я міг відмічатись при початку та закінченні зміни. Чекати довелось недовго. Через 10 хвилин я отримав дві картки - одна з моїм фото - то пропуск, інша схожа на банківську картку з магнітною стрічкою - з її допомогою буде контролюватися час, який я буду проводити на робочому місці.

Далі коротка екскурсія  - мені показали як дійти до цеху - свого робочого місця, показали столову. Все - я вільний. Після вихідних буду приступати до роботи.

Вся процедура зайняла близько двох годин. Забравши свої речі я пішов на квартиру ділитися враженнями.

Щоб не пропустити нову інформацію підписуйтесь на оновлення блогу через RSS або електронну пошту

2 коментарі :

  1. Ярослав, куда Вы пропали? Напишите пожалуйста, как Вам новая работа? Как устроились? Мы с семьей переживаем за Вас.

    ВідповістиВидалити

УВАГА!!!
Я коментарі не модерую - але весь спам буде видалятись. Якщо даєте якесь посилання то слідкуйте щоб воно було в тему статті. Дякую.