четвер, 8 лютого 2018 р.

Міста США. Плюси та мінуси Портленда штат Орегон

Сьогодні розпочну розмову про вибір міст в США для імміграції. Як я вже писав раніше, якщо у вас є друзі, знайомі в США, які згодні вас прийняти та допомогти - не ломайте голову яке місто вибрати для імміграції в США - їдьте туди, куди запрошують - не сподобається, потім завжди зможете переїхати.

Якщо ж у вас нема знайомих та друзів в США і у вас є проблема з вибором міста - складіть свій список міст, знайдіть по них максимум інформації та складіть табличку з плюсами і мінусами кожного з них. Чим керуватися при складанні такого списку? Я б порадив дивитися в першу чергу на вартість життя, наявність роботи, громадський транспорт, клімат. 

У мене на першому місті було місто Альбукерке, через те, що є там знайомі, які запропонували свою допомогу. Але я склав і запасний список на той випадок, якщо щось не вийде з основним варіантом. Він у мене вийшов наступним:

Чому саме ці міста? Я шукав різноманітну інформацію на блогах, формах. Передивився сотні відео від різних блогерів на цю тему. І в результаті вийшов такий список.

Отже, розпочну з Портленда.


Портленд розташований в північно-західній частині США, це найбільше місто штату Орегон з населенням близько 600 тис. чол.  (2 млн. з передмістями). Переважаючий расовий склад - 70% білих. Розвинутий громадський транспорт. В місті є аеропорт, трамваї, автобуси.

Клімат в Портленді м'який дощовий. 160 дощових днів на рік. Сезон дощів розпочинається у вересні і закінчується в травні. Літо сухе та жарке з середньою температурою +26. Зима м'яка та тепла з температурою +5, +8. 

Зарплата в Портленді. Брати за основу офіційну мінімальну зарплату думаю що не варто. Я зайшов на сайт indeed.com і подивився зарплати на просту некваліфіковану працю. Отже, працюючи пакувальником продукції на виробництві, працівником на складі чи посудомийником, можна розраховувати на зарплату 12 дол. на годину. Працюючи 40 год в тиждень та сплативши податки ви будете отримувати приблизно 1600 дол. на місяць. Тепер порахуємо приблизні мінімальні витрати на один місяць проживання в Портленді:
- оренда студії+комунальні - 900 дол.
- медична страховка - 200 дол.
- харчування - 200 дол.
- проїздний - 100 дол.
- мобільний зв'язок - 25 дол.
- інші витрати (миючі засоби, шампунь, мило, зубна паста, одежа і т.п., незаплановані витрати) - 100 дол.
РАЗОМ - 1525 дол. Отже, при зарплаті 1600 дол. на місяць, після обов'язкових витрат, залишиться всього 75 дол. вільних коштів. Якщо знайти роботу недалеко від місця проживання - можна заощадити 100 дол. на проїздному. Також є варіанти економії на продуктах харчування - наприклад брати безкоштовну їжу при церквах. Як бачимо, працюючи на простій роботі в Портленді заощаджувати буде дуже важко. Фактично доведеться жити в нуль.

Плюси Портленда
- Добре розвинутий громадський транспорт. Є аеропорт.
- Багато некваліфікованої праці на перший час
- Велика україномовна громада
- Красива природа. Багато парків і зелені. 100 км. до Тихого океану
- Відсутній податок з продажу товарів
- Багато велодоріжок

Мінуси Портленда
- Багато бездомних та божевільних
- Поганий клімат. Через постійні дощі можна часто хворіти грипом та іншими простудними захворюваннями. Постійне сіре небо негативно впливає на психічне здоров'я.
- Працюючи на мінімальну зарплату не вдасться заощаджувати.

Як для мене, то клімат то найголовніший мінус цього міста. Не кожен зможе жити під постійним дощем та сірим небом. До того ж ще й часто хворіючи. Хоча хтось, мабуть, любить саме таку погоду. Також дороговизну оренди житла віднесу до мінусів цього міста.

Наступне місто на черзі - Фенікс

Щоб не пропустити нову інформацію підписуйтесь на оновлення блогу через RSS або електронну пошту

Немає коментарів :

Дописати коментар

УВАГА!!!
Я коментарі не модерую - але весь спам буде видалятись. Якщо даєте якесь посилання то слідкуйте щоб воно було в тему статті. Дякую.