четвер, 8 лютого 2018 р.

Міста США. Плюси та мінуси Фінікса штат Арізона

Попередній допис був про плюси та мінуси Портленда штат Орегон для імміграції в США.

Весь список міст
Альбукерке
Портленд
Фінікс
Чикаго
Нью-Йорк


Сьогодні мова піде про номер два у моєму списку - місто Фінікс штат Арізона.
Фінікс - столиця штату Арізона з населенням близько 1 мільйон 500 тис. чоловік (близько 5 млн. з передмістями). Місто займає величезну територію - близько 1200 кв. км. А якщо брати до уваги, що громадський транспорт не дуже розвинений - то без автомобіля в перший час доведеться трохи незручно. Хоча поселившись ближче до центру - можна пересуватися на автобусах або трамваях. Да і завжди можна їздити велосипедом, комбінуючи свій маршрут з маршрутом автобуса. Переважаючий расовий склад - білі - 45%, латиноамериканці - 42%. Так що крім англійської мови, в цьому місті великим плюсом буде ще й знання іспанської. Переважаюча релігія - католики 14%.

Клімат пустельний - сухий та спекотний. У місті близько 300 сонячних днів на рік. Літо жарке з температурою +38, +40. Така спека тримається з травня по жовтень, але через низьку вологість повітря переноситься добре. Зима м'яка і суха з середньою температурою повітря +10. Сніг майже не випадає.

Зарплата в Фініксі. Брати за основу офіційну мінімальну зарплату думаю що не варто. Я зайшов на сайт indeed.com і подивився зарплати на просту некваліфіковану працю. Отже, працюючи пакувальником продукції на виробництві, працівником на складі чи посудомийником, можна розраховувати на зарплату 11 дол. на годину. Працюючи 40 год в тиждень та сплативши податки ви будете отримувати приблизно 1600 дол. на місяць. Тепер порахуємо приблизні мінімальні витрати на один місяць проживання в Фініксі:
- оренда студії+комунальні - 600 дол.
- медична страховка - 200 дол.
- харчування - 200 дол.
- проїздний - 64 дол.
- мобільний зв'язок - 25 дол.
- інші витрати (миючі засоби, шампунь, мило, зубна паста, одежа і т.п., незаплановані витрати) - 100 дол.
РАЗОМ - 1164 дол. Отже, при зарплаті 1600 дол. на місяць, після обов'язкових витрат, ще 436 дол. вдасться заощаджувати. Якщо знайти роботу недалеко від місця проживання - можна заощадити ще 64 дол. на проїздному. Також є варіанти економії на продуктах харчування - наприклад брати безкоштовну їжу при церквах.

Далі перейдемо до плюсів та мінусів цього міста для імміграції.

Плюси Фінікса
- Велике та дешеве для проживання місто
- Багато некваліфікованої праці на перший час
- Теплий клімат, багато сонячних днів, відсутність зими.

Мінуси Фінікса
- Погано розвинутий громадський транспорт
- Величезне по території місто
- Конкуренція з латиноамериканцями на низькокваліфікованій праці
- Дуже спекотне літо

Як на мене, плюси цього міста в дешевизні проживання, наявності праці та теплому кліматі. 

Щоб не пропустити нову інформацію підписуйтесь на оновлення блогу через RSS або електронну пошту

Немає коментарів :

Дописати коментар

УВАГА!!!
Я коментарі не модерую - але весь спам буде видалятись. Якщо даєте якесь посилання то слідкуйте щоб воно було в тему статті. Дякую.