субота, 10 лютого 2018 р.

Міста США. Плюси та мінуси Альбукерке

Продовжую тему про те, як вибрати місто в США для імміграції.

Попередній допис був про плюси та мінуси Нью-Йорка.

Сьогодні буде перше місто зі списку, Альбукерке. Розглядаю його в останню чергу, бо саме Альбукерке я вибрав як місто для імміграції в США.


Весь список міст
Альбукерке
Портленд
Фінікс
Чикаго
Нью-Йорк

Альбукерке, найбільше місто штату Нью-Мексико з населенням близько 700 тис. населення (близько 900 тис. з передмістями). Місто розміщене в центральній частині штату на річці Ріо-Гранде на висоті 1490 м над рівнем моря. Майже 50% відсотків населення міста - мексиканці та близько 27% населення - католики. Так що знання іспанської мови дуже може знадобитися в Альбукерке.

Клімат Альбукерке сухий пустельний. Близько 300 днів в році світить сонце. Є чотири сезони, дощ падає дуже рідко. Літо сухе та жарке зі середньою температурою повітря 25-30 градусів. Але через сухе повітря така спека переноситься добре. Добре відчутний перепад температур вдень і вночі. Якщо вдень може бути +25, то на ніч температура повітря може опускатися до +10 градусів. Взимку сніг випадає дуже рідко. Температура вдень +10, вночі 0, -5. В сонячні дні для прогулянки по місту достатньо одягнути легку куртку.

Зарплата в Альбукерке. З роботою в Альбукерке не найкраща ситуація, але якщо захотіти то можна знайти роботу на перший час на виробництві, будівництві, на складі чи в магазині. Розраховувати можна на зарплату 10 дол. за годину. Після сплати податків на руки залишиться 1480 дол. Тепер порахуємо приблизні мінімальні витрати на один місяць проживання в Альбукерке:
- оренда студії+комунальні - 600 дол.
- медична страховка - 200 дол.
- харчування - 200 дол.
- проїздний - 30 дол.
- мобільний зв'язок - 25 дол.
- інші витрати (миючі засоби, шампунь, мило, зубна паста, одежа і т.п., незаплановані витрати) - 100 дол.
РАЗОМ - 1155 дол. Отже, при зарплаті 1480 дол. на місяць, після обов'язкових витрат, ще 325 дол. вдасться заощаджувати. Якщо знайти роботу недалеко від місця проживання або користуватися тільки велосипедом - можна заощадити ще 30 дол. на проїздному. Також є варіанти економії на продуктах харчування - наприклад брати безкоштовну їжу при церквах.

Далі перейдемо до плюсів та мінусів цього міста для імміграції.

Плюси Альбукерке
- Теплий клімат, багато сонячних днів
- Дешеве проживання

Мінуси Альбукерке
- Невеликий ринок низькокваліфікованої праці
- Багато мексиканців. Крім англійської бажано ще володіти іспанською мовою
- Погано розвинений громадський транспорт. Є тільки автобуси, які ходять не дуже часто і не всюди ними доїдеш. Якщо на автомобілі потрібно 10 хв. щоб доїхати до потрібного місця, то шлях на автобусі може зайняти годину часу.
- Відсутня україномовна громада.
- Високий рівень злочинності

Як бачимо, мінусів в Альбукерке є набагато більше а ніж плюсів. Погано розвинений громадський транспорт, високий рівень злочинності, велика кількість мексиканців та відсутність україномовної громади робить Альбукерке не кращим місцем для початку імміграції в США. Але я, все ж таки, вибрав це місто саме через те, що там проживають мої знайомі, які запросили до себе. Це для мене стало вирішальним фактором переїзду в Альбукерке.

Щоб не пропустити нову інформацію підписуйтесь на оновлення блогу через RSS або електронну пошту

Немає коментарів :

Дописати коментар

УВАГА!!!
Я коментарі не модерую - але весь спам буде видалятись. Якщо даєте якесь посилання то слідкуйте щоб воно було в тему статті. Дякую.