вівторок, 23 січня 2018 р.

Робота в Польщі. Збір полуниці. Відгук

Шукаєте де зупинитись під час подорожі? Спробуйте знайти житло на Airbnb

Пишу цей відгук трохи за пізно. Вже скоро розпочнеться новий сезон роботи в Польщі на зборі полуниці. Але, все таки, розповім про свої враження від такої роботи в минулому році.


Для початку розповім про витрати на поїздку. Думаю що багатьом буде цікаво скільки потрібно коштів щоб поїхати на збір полуниці до Польщі. Тут є два варіанти: або зекономити і все робити самостійно, або довірити всю роботу посереднику. Я вирішив робити все сам, адже нічого складного в цьому немає. 

Почнемо з того, як знайти роботодавця. Безкоштовний варіант - шукати в інтернеті сайти та контакти польских фермерів та писати їм листи з проханням взяти на роботу - затратний по часу та малоефективний варіант - але можна спробувати. Другий варіант - знайти знайомих, друзів, односельчан, які вже їздили на таку роботу, та попросити їх взяти вас з собою. Третій варіант - шукати в інтернеті посередників і їм довірити свою поїздку. Мені пощастило мати знайомих, які вже не один рік їздять до Польщі на збір полуниці. Отже цей крок для мене виявився безкоштовним. 

Далі потрібно було відкрити робочу візу до Польщі. Робив також все самостійно і безкоштовно. Витрати тільки на дорогу до консульства та на оформлення медичного страхування. Залишилось тільки купити квиток на автобус.

Отже, про витрати:
Запрошення від роботодавця - 0 грн.
Медичне страхування - 300 грн.
Поїздка в консульство - 300 грн.
Квиток до Польщі - 650 грн.
РАЗОМ - 1250 грн.

Що брати з собою на збір полуниці в Польщі. Обов'язково взяти з собою калоші або гумові чоботи та непромокаючу куртку - адже доведеться працювати і під дощем. Наколінники щоб не працювати навпочіпки. Робочу одежу, косинку і бейсболку на голову та футболку з довгим рукавом або рубашку - щоб не обгоріти на сонці. Обов'язково взяти теплі речі, бо ночі в Польщі бувають доволі прохолодними. Аптечку. Ну і кошти на перший час на харчування. Продукти з собою везти не потрібно, бо через кордон все рівно не пропустять. Та і нема сенсу, адже все потрібне можна купити в супермаркеті вже в Польщі.

Перед тим, як їхати, я прочитав відгуки про збір полуниці в Польщі. Майже всі говорили що це дуже важка робота, майже рабська. Що потрібно з ранку до ночі працювати на полі і тому мало хто витримує там. Я все ж таки вирішив все перевірити на власному досвіді...

Польша зустріла пасмурною погодою. Дув холодний вітер та накрапав дощ. Приїхали ми на ферму рано вранці. Розклавши свої речі, швидко поснідавши бутербродами з кавою та переодівшись в робочу одежу, вирушили на поле. Майже весь день ми працювали в полі, а зверху накрапав міленький дощ. Але наступного дня розпогодилось, потепліло і почалось справжнє літо з +30 вдень та чистим безхмарним небом. І почались робочі будні. О четвертій ранку підйом, сніданок і на поле. І працюємо до самого вечора. 

Що можу сказати - хто дуже хоче спробувати збирати ягоди в Польщі - пробуйте! Нічого страшного і дуже тяжкого в цій роботі нема. Зрозуміло, що якщо ви працювали в офісі, а тепер захотіли збирати полуницю в Польщі, то для вас то буде жахлива робота. А для сільських жителів, для яких робота на власних городах то звичайна справа - робота по збору полуниці в Польщі не буде чимось занадто важким. Але це так, мабуть робота на один раз - заради цікавості, нових вражень. Хоча знаю багатьох, хто їздить туди кожен рік. Три місяці зароблять - 9 місяців тратять - і знову спочатку. Хоча який сенс?

Все таки раджу їхати на таку роботу із знайомим, які вже побували на тій фермі, куди ви збираєтесь. Інакше може виявитись що і умови проживання не такі, які вам обіцяли, і платять меньше. Тут потрібно бути обережним щоб не розчаруватись.

Скільки можна заробити на зборі полуниці в Польщі? Тут може бути по різному. Залежить від ферми, на яку їдете, та від того, в якій частині Польщі вона знаходиться. В східній Польщі за збір полуниці платять меньше, ніж в західній Польщі. Навіть на двох сусідніх фермах оплата праці може відрізнятись. Зазвичай за 1 кг. зібраної полуниці платять 1,2 - 1,5 злотих. Якщо ви раніше ніколи не збирали полуниці і не працювали на полі і це ваша перша поїздка - то за 1 робочий день цілком реально зібрати 40-50 кг. полуниці. Головне не лінуватися. Якщо відняти витрати на їжу, то за місяць роботи на зборі полуниці в Польщі можна розраховувати приблизно на 1300-1500 злотих. Да, це не багато, але все в цій роботі залежить від швидкості, з якою зможете працювати. Хто не перший раз їде - то збирає і по 100 кг полуниці в день і більше. 

Мені не дуже пощастило. Через заморозки в травні урожай полуниці виявився набагато менше очікуваного і тому полуниця швидко скінчилась. Тому вже через кілька тижнів довелось їхати додому і заробити майже нічого не вдалося. Отже такий варіант також потрібно враховувати. Але я радий що спробував себе в ролі збирача полуниці.

Щоб не пропустити нову інформацію підписуйтесь на оновлення блогу через RSS або електронну пошту

Немає коментарів :

Дописати коментар

УВАГА!!!
Я коментарі не модерую - але весь спам буде видалятись. Якщо даєте якесь посилання то слідкуйте щоб воно було в тему статті. Дякую.