пʼятниця, 13 січня 2017 р.

Як поїхати в Польщу на роботу. Мініінструкція. Частина 1

Сьогодні знову хочу повернутися до актуальної теми - як поїхати в Польщу на роботу. Зразу зауважу, що тих, у кого є Карта Поляка, ця інформація меньше стосується. Адже, маючи цей документ, його власнику не потрібно отримувати дозвіл на роботу в Польщі. Тут все набагато простіше - тільки відкривайте візу та їдьте в Польщу шукати працю.

Почнемо з того, яка робота в Польщі чекає на українців. Якщо у вас є якась робітнича професія - столяр, сантехнік, електрик і т.п. - тоді це великий плюс та шанс працювати по спеціальності, отримуючи непогану зарплату. Зовсім інше, якщо в Україні ви ніколи не працювали в цих сферах. Тому для більшості українців робота в Польщі, на яку можна швидко влаштуватись - це сезонні сільгоспроботи, м'ясокомбінати, птахофабрики, заводи, склади і т.п. де потрібно буде працювати по 12 год. на день з 1 вихідним за мінімальну зарплату. Так що потрібно добре подумати, чи потрібна вам така робота. 

На мою думку, в Польщу потрібно їхати з метою залишитись там на постійне місце проживання. Якщо тільки для тимчасових заробітків - тоді це не найкращий варіант. Адже потрібно буде працювати по 12 год щоденно, із зарплати будуть вираховувати за проживання, а умови проживання це гуртожиток, де живуть по 4-6 чол. в кімнаті, вираховуватимуть за проїзд до місця роботи, харчуватися потрібно буде також за власний рахунок. Звісно, ті гроші що будуть залишатися, у перерахунку на гривні - це буде більше теперішньої вашої зарплати в Україні, але чи варті вони такої ціни та втраченого здоров'я? Кожен має вирішувати сам. Якщо розглядати роботу на заводі як старт для того, щоб залишитись в Польщі - тоді варто, якщо тільки для тимчасових заробітків - тоді краще йти на сільгоспроботи - збирати полуниці, малину, вишні, смородину, або взагалі не їхати до Польщі. Але це тільки моя думка.

Для бажаючих працювати в Польщі існує два варіанта це зробити - перший дорожчий - це звернутися до фірми-посередника, де за вас все зроблять: знайдуть роботу, поможуть оформити документи для відкриття візи та візьмуть за це кругленьку суму. Це може бути від 6 до 10 тис. грн. Але в цьому разі потрібно дуже ретельно обирати посередника. Можуть взяти гроші і нічого не зробити, або, в кращому разі, відкрити візу - а далі, після приїзду в Польщу, вам доведеться самотужки шукати собі роботу або повертатися додому ні з чим. Безумовно, є і чесні посередники, які влаштують вас на роботу. Тому вибирайте, читайте відгуки, задавайте питання.

Другий варіант - робити все самому, починаючи від пошуку роботодавця і закінчуючи виїздом в Польщу. Це зекономить вам немало грошей, але займе більше часу ніж оформлення через посередника. Я обираю другий варіант. Отже, почнемо.

1. Насамперед потрібно вирішити де взяти oświadczenie - тобто документ, який ви маєте отримати від роботодавця, де написано що він має намір взяти вас на роботу. На основі цього документи можна відкривати польську робочу (національну) візу. 

Тут бачу декілька варіантів. Перший - самостійно шукати польських роботодавців в інтернеті, на сайтах з вакансіями, в групах Фейсбук, надсилати їм резюме та сподіватися що ви їх зацікавите як працівник, та вони вишлють вам oświadczenie. Для мене такий спосіб виявився не дієвий - читайте Робота в Польщі для українців. Власний досвід. Роботу я знайшов, але жоден з роботодавців не захотів займатися оформленням та відправкою oświadczenie. 

Другий - якщо маєте друзів, родичів, знайомих, які вже працюють в Польщі - попросіть їх допомогти з роботою. Якщо хтось погодиться -  будете мати надійне місце роботи, та всю актуальну інформацію. 

Третій варіант - це польські агенції з працевлаштування. Саме через них, в більшості випадків, влаштовують на роботу посередники. Агенції влаштовують на роботу безкоштовно, а потім вираховують із вашої зарплати відсоток за свої послуги, аренду житла та доїзд до роботи. Роботодавець як би орендує працівників в агенції для відповідної роботи - на заводі, фабриці, складі. Деякі з них надсилають oświadczenie, інші не надсилають. Тому треба кожному з них писати на електронну адресу та запитувати. Не мало часу я провів в інтернеті, шукаючи інформацію про різні способи працевлаштування в Польщі і таки знайшов на каналі AlexNik l Привет из Польши  багато корисної інформації на цю тему, в тому числі і список перевірених польських агенцій з працевлаштування, з якими можна мати справу. Ось вони:
- InterKadra 
- RandStad  
- Vanner Agencja pracy  
- JobsPro 
- MaxPower 
- Pollux 
- Work&People 

Спробуйте написати їм та запитати чи висилають oświadczenie. Адреси сайтів цих агенцій праці можна легко знайти в пошуковику. Далі буде...

Продовження:  Як поїхати в Польщу на роботу

Щоб не пропустити нову інформацію підписуйтесь на оновлення блогу через RSS або електронну пошту

Немає коментарів :

Дописати коментар

УВАГА!!!
Я коментарі не модерую - але весь спам буде видалятись. Якщо даєте якесь посилання то слідкуйте щоб воно було в тему статті. Дякую.