середа, 16 березня 2016 р.

Карта Поляка. Проблеми з підтвердженням польського походження

Отже, скоро вже пройде рік з того часу, коли я дізнався про можливість отримання такого документа як Карта Поляка, який засвідчує приналежність його власника до польського народу.

Перше, чим я зайнявся - це пошук документів в архівах для підтвердження польського походження. Нагадаю, що документи, які вдалось мені розшукати - це: архівна довідка про хрещення прабабки в костелі, довідка про репресію прадіда із вказанням польської національності, довідка про хрещення батьків моєї прабабки в костелі та довідка про їх шлюб у костелі. Документу, де б явно вказувалась національність "полька", знайти не вдалося. Написав листа в консульство і отримав відповідь що потрібно привезти документи і там дивитись чи підходять чи ні. Але протягом року записатись на співбесіду в консульство не вдалося. 

Читаючи різні форуми та сайти на тему отримання Карти Поляка, а також спілкуючись з тими, хто вже був на співбесіді - дізнався, що в документах обов'язково повинно бути написано слово "національність: поляк/полька" - без такого запису документи навіть не розглядатимуть. 

Тому ще раз написав листа в консульство, де детально розповів про свою історію, про ті документи, які вдалось найти та запитав чи підходять вони для підтвердження польського походження. На жаль, отримав відповідь що для підтвердження польского походження в документі таки дійсно має бути запис із вказанням польської національності "поляк/полька". А такого документа я знайти ніде не можу......

Не розумію чому ж саме такі вимоги консульства, адже всім відомо що в радянські часи багато поляків приховували свою національність, та записувались українцями в офіційних документах, боячись за своє життя. В селі, де жила прабабуся та прадідусь жили поляки, українці та євреї, був костел, церква та синагога (є архівна довідка).   Моя прабабуся, прадідусь, їхні батьки, діти - всі були католиками, були хрещені в костелі, брали там шлюб, дотримувались всіх польських традицій, вчились в польській школі, розмовляли дома польською мовою. Прадід був репресований і розстріляний за те, що після того як в селі був арештований ксьондз прадід  організовував місцевих поляків, спрямовував зусилля на те, щоб ксьондза відпустили. У слідчі справі прадідуся є запис "поляк по національності". І якщо немає запису де було б прямо написано що прабабуся польської національності від цього вона ж не перестала бути польської національності. Це ж очевидно. Але тут вже нічого не вдієш...

Щоб не пропустити нову інформацію підписуйтесь на оновлення блогу через RSS або електронну пошту

Немає коментарів :

Дописати коментар

УВАГА!!!
Я коментарі не модерую - але весь спам буде видалятись. Якщо даєте якесь посилання то слідкуйте щоб воно було в тему статті. Дякую.