пʼятниця, 5 лютого 2016 р.

Заробіток на Shutterstock. Покрокова міні-інструкція

Якщо ви дизайнер та шукаєте якісний графічний контент для своїх робіт - реєструйтесь на Shutterstock як покупець.

Отже, ви вирішили заробляти гроші в інтернеті за допомогою продажу своїх малюнків або фотографій на мікростоці Shutterstock. Пропоную вам покрокову інструкцію як це зробити:


Крок 1. Обираємо, скачуємо та встановлюємо програму для створення векторної графіки. Найпопулярніші програми для векторної графіки це Inkscape та  Adobe Illustrator. Перша із них менш популярна але безкоштовна (скачати Inkscape) інша платна, передплата на місяць становить 19,99 долара, але можна скачати безкоштовну пробну версію (скачати Adobe Illustrator). Зрозуміло, що новачку щомісячно платити майже 20 доларів при цьому ще нічого не заробляючи було б не логічно та затратно. Тому тут є два варіанта - або працювати в безкоштовній програмі Inkscape або скачати пробну версію Adobe Illustrator та протягом місяця активно вчитися та працювати над своїм портфоліо на Shutterstock щоб зрозуміти чи потрібно вам цей вид заробітку. А по закінченні пробного періоду оплатити передплату. За перший місяць роботи новачку реально заробити 5-10 доларів при портфоліо 50-60 малюнків. А заплачені кошти за програму будуть ще більше стимулювати до поповнення свого портфоліо. Адже кошти витрачені і їх потрібно як мінімум повернути. Яку програму обрати - тут вже вибір за вами.

Крок 2. Шукаємо в інтернеті уроки по створенню малюнків в програмі, яку ви обрали (Inkscape  або Adobe Illustrator) та пробуємо малювати. Добре що такої інформації в інтернеті дуже багато, так що записуватись на оффлайн курси не прийдеться. Важливий момент - не повторюйте малюнки по уроках - робіть якісь зміни, щоб ваш малюнок не був точною копією того, що ви малюєте по уроках з інтернету. Повторювання малюнків з уроків може бути розцінене як порушення авторського права і за такі малюнки ваш аккаунт на Shutterstock можуть заблокувати. Робіть якісь зміни, намагайтеся малювати по-своєму. З уроків беріть тільки загальні принципи створення тієї чи іншої ілюстрації а далі включайте фантазію. Те ж саме стосується створення малюнка по фотографії - не можна скачати фото з інтернету та обмалювати її. Це фото має бути зроблене саме вами особисто. Адже якщо інспектор на Shutterstock запідозрить вас у тому що ви використали для створення малюнка фото з інтернету - то винесе вам попередження. За кілька таких попереджень аккаунт закриють. Якщо будете малювати по власних ескізах, зроблених від руки, або по фото - не забудьте зберігати їх, адже якщо в інспектора виникнуть якісь підозри в порушенні авторського права то він може попросити вас надати цей ескіз чи фото, щоб доказати що це саме ви автор даного малюнка. Так що будьте уважні і не робіть помилок.

Крок 3. Отже, ви подивились уроки по створенню зображень, вивчили основні функції програми, способи створення зображень та намалювали 10 малюнків, які, на вашу думку, вже можна завантажувати на продаж. Тепер головне - з недавнього часу на Shutterstock фактично відмінили екзамен. З 10 малюнків достатньо щоб приняли всього один. Але все рівно уважно підходьте до підготовки векторних зображень. Адже через технічні помилки файли можуть не прийняти. Якщо будете працювати в Adobe Illustrator то дуже раджу скачати та встановити безкоштовний скрипт Free Stock Master, який допоможе підготовити файл до завантаження та виправить помилки у файлі, якщо такі знайдуться. По підготовці зображень для завантаження на Shutterstock є дуже багато інформації в інтернеті, так що не буду повторюватися. Якщо ви передивились уроки то вже маєте знати як це робиться. Хоча, якщо щось буде не зрозуміло, то запитуйте в коментарях.

Крок 4. Готуємо скан закордонного паспорта та реєструємось на Shutterstock. Реєструватися треба саме як продавець зображень, а не як покупець. Дивіться не сплутайте. Ось даю посилання для реєстрації як продавець. Реєстрація, на мою думку, не повинна викликати якихось складностей, все просто та зрозуміло. Вся інформація вноситься англійською мовою. Уважно вводьте всі свої данні, а особливо прізвище та ім'я точно так як написано у вашому закордонному паспорті. Але навіть якщо потім помітите якусь помилку в букві - напишіть в підтримку Shutterstock - там все виправлять. Після реєстрації вас попросять завантажити скан першого розвороту свого закордонного паспорта (якщо немає де відсканувати то можна просто сфотографувати паспорт) та 10 ілюстрацій для перевірки. Завантажуємо скан та малюнки, підбираємо назву до кожного малюнка, яка найбільше відповідає тому що там зображено (можна піддивитись у інших авторів як вони це роблять), підбираємо ключові слова до кожного малюнка (на Shutterstock є keywording tool) та відправляємо на перевірку. Чекаємо. Через декілька днів ваші малюнки приймуть або не приймуть вказавши причину.

Крок 5. Щоб уникнути подвійного оподаткування доходу від тих малюнків, що будуть продаватись на території США, потрібно заповнити форму W-8 BEN, яку зможете знайти в Tax Center свого аккаунта на Shutterstock. Там нічого складного нема, заповнюється за хвилину. В інтернеті є безліч прикладів заповнення. Тоді з таких продаж будуть знімати тільки 10% від доходу. Якщо таку форму не заповнити то буде зніматися 30% податку з кожної продажі не території США. Зароблені кошти вам будуть переказувати на ваш рахунок в платіжній системі Payoneer - якщо у вас там ще не відкритий рахунок то натисніть Зареєструвати рахунок в Payoneer. Після реєстрації рахунок потрібно прив'язати до аккаунта Shutterstock. Для цього зайдіть в свій акаунт на Shutterstock та перейдіть в Налаштування - Інформація для виплат.

Крок 6. Далі важко працюємо, розвиваємось, шукаємо актуальні теми для своїх малюнків і малюємо, малюємо і ще раз малюємо та завантажуємо на Shutterstock. Хочу нагадати що всі нові аккаунти блокуються для виплат на 3 місяці. Тобто вивести свої зароблені гроші зможете не раніше ніж через 3 місяці з дати реєстрації. Ну раніше нам і не потрібно, тому що навряд чи там будуть потрібні суми. А на цих 3 місяці ставимо собі план по малюнках, наприклад намалювати за 3 місяці 1000 малюнків. Для цього треба малювати по 11 малюнків щодня. Зразу скажу, що завдання складне та не усім буде під силу. Зрозуміло, що намалювати 11 різних малюнків в день малоймовірно, а от з 2-3 малюнків створювати 5-6 схожих реально. Як варіант для мотивації - розкажіть своїм друзям, рідним, знайомим про те чим займаєтесь, запропонуйте їм позмагатися з вами - наприклад, хто більше заробить грошей за 3 місяці.

Думаю що і 300-400 малюнків в портфоліо вже здатні приносити до 100 доларів на місяць. Хоча це ще чисто теоретичні розрахунки. Сам тільки почав працювати на Shutterstock і про конкретні результати можна буде говорити десь у травні.

Крок 7. Ось ви уже маєте 1000 малюнків у своєму портфелі які приносять якусь суму в доларах щомісяця. Якщо ця сума вас повністю влаштовує і ви нарешті здійснили свою мрію отримуючи онлайн набагато більше грошей ніж на своїй теперішній роботі - тоді є смисл розвиватися далі, перейти повністю на роботу онлайн, розробити собі більш м'який та гнучкий графік та наповнювати своє портфоліо якісними ілюстраціями у комфортному для вас темпі. Щомісячно виводимо гроші та тратимо їх в своє задоволення.

Онлайн-робота відкриває для кожного величезні можливості. Ви самі собі начальник, працюєте вдома, самі собі складаєте графік роботи. А при достатньому заробітку можете жити в будь-якій країні світу де є інтернет.

Реєстрація на Shutterstock.
Реєстрація в платіжній системі Payoneer

Якщо ви дизайнер та шукаєте якісний графічний контент для своїх робіт - реєструйтесь на Shutterstock як покупець.

Щоб не пропустити нову інформацію підписуйтесь на оновлення блогу через RSS або електронну пошту

Немає коментарів :

Дописати коментар

УВАГА!!!
Я коментарі не модерую - але весь спам буде видалятись. Якщо даєте якесь посилання то слідкуйте щоб воно було в тему статті. Дякую.