понеділок, 18 січня 2016 р.

Робота в Польщі без посередників. ПродовженняПродовжую розповідати про власний досвід пошуку роботи в Польщі без посередників. Читайте: Робота в Польщі без посередників. Частина перша. 

Нещодавно на одному з форумів про переїзд в Польщу знайшов інструкцію про те, як знайти роботу в Польщі самостійно та не платити посередникам шалені гроші за те, що можна зробити самому безкоштовно. Це праця в Польщі, де не вимагається кваліфікація, досвід роботи та знання польської мови або ж кваліфікована праця.

В Польщі є багато агентств по працевлаштуванню, які набирають працівників з України та не беруть з них за це гроші. Принцип роботи наступний: польська агенція праці набирає до себе на роботу працівників з України, а потім здає їх в оренду працедавцю, вираховуючи свої комісійні із зарплати працівника. 

На яку зарплату можна розраховувати: Для некваліфікованої праці в більшості випадків це мінімальна оплата праці 8 злотих на годину при 12-годинному робочому дні та безкоштовним житлом. В місяць можна заробити приблизно до 1800 злотих. Для кваліфікованих робітників зарплата вища - тут вже можна розраховувати на 10-12 злотих за годину та десь 2500 злотих за місяць. 

Яку працю можна знайти: некваліфікована праця де не вимагають досвіду роботи та знання польської мови: працівники на м'ясокомбінати, птахофабрики, рибокомбінати, сортування, пакування овочів, прибирання приміщень і т.п. Кваліфікована праця: електрики, зварювальники, будівельні спеціальності.

Як шукати роботу: Потрібно зайти на сайт olx.pl або подібні сайти з вакансіями та ввести в пошук Praca dla Ukraińców. Передивившись вакансії обрати підходящі, написати повідомлення автору оголошення через форму на сайті та чекати відповіді. Повідомлення можна писати як польською так і українською чи російською мовами. 

Що вийшло на практиці. Знайшов на olx.pl близько 10 об'яв від таких польських агенцій що влаштовують на роботу українців - відповідь отримав тільки від чотирьох - троє дали посилання на свої групи Вконтактє і сказали що всі актуальні вакансії там публікуються. Ще з однієї агенції відповіли що наразі вакансій немає та попросили заповнити та надіслати їм анкету - а коли будуть вакансії то зв'яжуться зі мною. Відслідковував вакансії в групах Вконтактє - безкоштовних вакансій дуже мало і з'являються досить не часто - швидко стають неактуальними. Є там і платні вакансії - за запрошення та саму вакансію хочуть від 1800 грн.  - візовими питаннями потрібно займатися самостійно.

Ось така ситуація. Якщо комусь вдалось влаштуватись на роботу через польську агенцію праці безкоштовно - пишіть в коментарях!

Щоб не пропустити нову інформацію підписуйтесь на оновлення блогу через RSS або електронну пошту

Немає коментарів :

Дописати коментар

УВАГА!!!
Я коментарі не модерую - але весь спам буде видалятись. Якщо даєте якесь посилання то слідкуйте щоб воно було в тему статті. Дякую.