пʼятниця, 17 липня 2015 р.

Робота в Польщі для українців. Власний досвід

Один із попередніх моїх дописів був на тему "Робота в Польщі без посередників". В ньому я розповідав про алгоритм пошуку роботи в Польщі за допомогою інтернету. Сьогодні розкажу про власний досвід пошуку роботи за цією схемою.

Застряг я на 4-ому кроці, тобто виготовленні роботодавцем Освядчення. Але розповім все по порядку.

Для початку потрібно було підготувати своє резюме польською мовою. З першого разу зробити це не дуже легко. Щоб отримати остаточний варіант потратив кілька днів. Дописував, переписував, додавав одну інформацію та видаляв іншу, використовуючи зразки резюме. Щоб знайти резюме польською мовою введіть пошуковий запит Wzór CV та обирайте те, яке більш підходить вам - звичайно що його треба буде переробити. Не потрібно в усіх подробицях розписувати ваш досвід роботи - резюме повинно бути коротке та зрозуміле, не більше 1 сторінки. Також не вказуйте інформацію яка не стосується тієї посади на яку готуєте резюме. Детальніше про свій досвід роботи та про те, чому хочете працювати саме на цій посаді розкажіть в мотиваційному листі (List motywacyjny). Найкраще розсилати своє резюме в форматі pdf, в такому випадку можете бути впевнені що роботодавець побачить ваше резюме саме так, як ви його зробили.

Далі приступаємо до пошуку потрібних вакансій. Серед великої кількості польських сайтів з оголошеннями я використовую тільки два - це Gumtree.pl та OLX.pl. На мою думку їх достатньо. Отже, заходимо на Gumtree.pl, переходимо в Oferty Pracy, обираємо потрібну категорію оголошень, наприклад praca na budowie та продивляємось вакансії. Якщо якась з них вас зацікавила - відправляємо своє резюме за допомогою спеціальної форми на сайті: пишемо повідомлення роботодавцю, вказуєм своє ім'я, електронну адресу, додаємо файл резюме, та тиснемо кнопку Wyślij. З'явиться повідомлення про успішне відправлення вашого повідомлення.Також можна шукати потрібну вакансію на цих сайтах за допомогою форми пошуку.Ще один варіант пошуку роботи в Польщі - це розсилати резюме роботодавцям напряму, не шукаючи їх оголошень на сайтах. Наприклад цікавить робота фотографом, а оголошень такого змісту або нема або дуже мало. Що робити? Шукаємо по пошуку сайти польських фотостудій та розсилаємо своє резюме за допомогою електронної пошти.

Я шукав роботу як по спеціальності так і некваліфіковану працю (praca fizyczna). Для цього зробив два різних резюме. Розіслав близько 100 резюме та отримав 6 відповідей: 4 відповіді на резюме по спеціальності та 2 відповіді на некваліфіковану працю. Ось тут і з'являється основна перешкода щодо подальшої праці. Я написав у відповідь що для того щоб я зміг приїхати до Польщі і працювати легально потрібно щоб роботодавець зареєстрував та надіслав мені Освядчення (oświadczenie), документ, який свідчить про наміри роботодавця взяти на роботу іноземця. Також в листі дав посилання на польський сайт, де написано як це зробити. Також написав що ця процедура не займе багато часу та є безкоштовною. Ніхто з роботодавців не зголосився цим займатися. Відповіли що на папери у них немає часу і щоб звертався до них тоді, коли буду мати дозвіл на роботу в Польщі.

Бачу три шляхи подальшого розвитку подій: 1. Продовжувати розсилати резюме, сподіваючись на те, що хтось з роботодавців таки погодиться на оформлення Освядчення. 2. Їхати на роботу, скориставшись послугами посередницької фірми, попрацювати деякий час, а потім шукати іншу роботу вже будучи в Польщі. 3. Пройти співбесіду з консулом та отримати Карту поляка.

Найпростіший, найризикованіший та найзатратніший по грошам - то варіант з посередником. Посередницькі фірми за працевлаштування в Польщі на некваліфіковану працю: збір урожаю, птахофабрики, м'ясокомбінати, будівництво і т.п. беруть від 5 000 грн. Умови праці там важкі, по 12 год. на добу без вихідних із зарплатою в кращому разі 6-7 злотих/год. Віддати гроші посереднику, приїхати попрацювати місяць, а потім шукати іншу роботу теж варіант - але не факт що новий роботодавець захоче займатися виготовленням нового Освядчення.

Так що залишається продовжувати вивчати польську мову, готуватися до співбесіди з консулом та пробувати отримати Карту поляка. А тим часом і надалі розсилати резюме.

Якщо у когось є якісь питання або поради щодо пошуку роботи в Польщі, залишайте у коментарях.

Щоб не пропустити нову інформацію підписуйтесь на оновлення блогу через RSS або електронну пошту

4 коментарі :

 1. Відповіді
  1. Карта поляка дає право на відкриття річної національної візи та право на роботу без всіляких запрошень та дозволів.

   Видалити
 2. Готуватись до КП особливо не потрібно. Куди легше відкрити КП, ніж чекати на якесь освядчення. Але ж роботи ніхто не гарантує)

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. А як тоді пройти співбесіду з консулом без підготовки? Не раз на форумах зустрічав думки про те що простіше отримати освядчення, приїхати в Польщу, знайти там роботу та житло та вже там подавати документи на карту побиту по польському походженню а ніж отримати Карту Поляка в Україні. Не знаю чи то дійсно так

   Видалити

УВАГА!!!
Я коментарі не модерую - але весь спам буде видалятись. Якщо даєте якесь посилання то слідкуйте щоб воно було в тему статті. Дякую.