пʼятниця, 31 липня 2015 р.

Кошти для переїзду в Польщу. Скільки потрібно?

Сьогодні спробую розібратися скільки ж потрібно мати коштів для переїзду в Польщу. Буду вести розрахунок виходячи з того, що поїде один чоловік. Зрозуміло, що чим більше грошей ви маєте тим краще. Але у тій економічній ситуація, яка склалась в Україні - багато грошей на переїзд до Польщі не відкладеш, отже постараюсь розрахувати по мінімуму, щоб склалась якась конкретна сума, маючи яку на руках, вже можна починати процес еміграції. 

Будемо вважати, що роботу в Польщі шукаємо самостійно і користуватися послугами посередників не будемо.

Отже, почнемо. Візьмемо запас коштів на 1 місяць. Будем вважати що їдемо вже на готове робоче місце. Розрахунок буду брати виходячи, наприклад, з Кракова.

Послуги візового центру - 500 грн.
Проїзд до Польщі - 700 грн.
Винайняти однокімнатну квартиру (разом з комунальними платежами) 1200 злотих + застава - 1000 злотих (14300 грн.)
Проїзд по місту - 100 злотих (650 грн.)
Продукти харчування  -  500 злотих (3250 грн.)
Покупка необхідних речей: посуд, подушка, одіяло, постільна білизна - 500 злотих (3250 грн.)

РАЗОМ  22650 грн. або 944 долара. Заокруглимо до 1000 доларів. Отже на переїзд до Польщі однієї людини потрібна буде сума в розмірі 1000 доларів. І це мінімум. Краще мати більший запас, щоб відчувати себе впевненішим. Може з роботою щось не скластись і доведеться шукати іншу. А гроші то отримаєте аж після першої зарплати. Ще два роки тому це була не така вже й велика сума, а зараз, заробити і відкласти її дуже непросто. 

Що отримуємо натомість:
Політична та економічна стабільність
Країна Західної Європи хоча і одна з найбідніших
Можливість залишитись на постійне місце проживання
Фізична праця по 10-12 год. на добу
Зарплата до 2000 злотих в місяць, якої буде вистачати тільки на оренду квартири, проїзд по місту та на продукти.

На перший час ніби і не погано. Потім можна буде перетягнути до Польщі і дружину - а жити на дві зарплати то вже буде таки краще.

Як думаєте? Чи варто емігрувати до Польщі? 

Щоб не пропустити нову інформацію підписуйтесь на оновлення блогу через RSS або електронну пошту

1 коментар :

  1. Квартиру знімати потрібно мінімум на двох, причому можна знайти співмешканця навіть через дошки оголошень без проблем.

    Навіть на сьогодні мені пропонують 400зл з послугами і це без застави (правда це за 2 чол в кімнаті), але який сенс для самого цілу квартиру, не знаю)

    Посуд, постільна білизна - я б вимагав від того, хто здає в оренду квартиру. Подушку і ковдру як мінімум. В мене, принаймні, так було.


    Все інше схоже на правду :)

    ВідповістиВидалити

УВАГА!!!
Я коментарі не модерую - але весь спам буде видалятись. Якщо даєте якесь посилання то слідкуйте щоб воно було в тему статті. Дякую.