середа, 15 квітня 2015 р.

Карта поляка - що це і для чого вона потрібна?

Про те, що існує Карта поляка вперше я дізнався зовсім недавно, близько 2 місяців тому. Хоча існує вона ще з 2007 року. Виглядає вона як пластикова картка. Видається терміном на 10 років. Потім знову можна продовжити. Хто старше 60-ти - термін дії Карти Поляка необмежений. Для отримання Карти Поляка потрібно мати польське коріння, знати польську мову на початковому рівні, та пройти співбесіду з консулом Польщі в консульстві за місцем вашого проживання.


Складаючи родове дерево, шукав в інтернеті інформацію про роботу з архівами, архівними фондами. Знайшов блог, автор якого займався пошуками генеалогічної інформації, в тому числі і для підтвердження польської національності. Мене це зацікавило, так як мої прадід і прабабуся були поляками. Почав шукати кому і для чого потрібно таке підтвердження. Тоді я й дізнався про існування Карти поляка і про ті переваги, які вона дає, а це:

1. Безкоштовна довгострокова польська мультивіза на 360 днів з правом перебування в країнах ЄС до 90 днів.
2. Право легально жити і працювати на території Польщі без дозволів або запрошень на роботу.
3. Право на безкоштовну освіту в польських вищих навчальних закладах.
4. Право займатися приватним підприємництвом нарівні з громадянами Польщі.
5. Право на екстрені безкоштовні медичні послуги.
6. Право на безкоштовне відвідування державних музеїв.
7. Право на 37% знижку на проїзд залізничним транспортом по території Польщі.

З цих всіх пунктів найбільш цікавими для мене виглядає довгострокова польська віза, право працювати в Польщі без дозволу на роботу та безкоштовне навчання в польських вузах.

Так що, якщо ви відчуваєте свою належність до польського народу, маєте польське коріння - тоді можете сміливо зайнятись оформленням Карти поляка.

Про те, які кроки потрібно зробити для оформлення Карти поляка, розповім в наступному дописі.

Немає коментарів :

Дописати коментар

УВАГА!!!
Я коментарі не модерую - але весь спам буде видалятись. Якщо даєте якесь посилання то слідкуйте щоб воно було в тему статті. Дякую.