неділя, 19 квітня 2015 р.

Робота в Польщі без посередників

Посередники при пошуку роботи то є не дуже добре, адже вони думають не про те, як влаштувати вас на роботу, а про те, як на вас заробити гроші, і при чому не малі. Чув такі історії що за вакансію (це без гарантії працевлаштування) хочуть від 700 до 1500 грн., а за виготовлення освядчення (запрошення) - від 1000 до 2000 грн. і це при тому що для польського роботодавця воно оформляється безкоштовно!!! А ще додайте оплату за послуги по постановці на чергу до консульства на відкриття візи - то взагалі сума виливається в 3-х місячну зарплату в Україні. Чи воно нам треба годувати посередників? Тому будемо шукати роботу самостійно. Дуже багато цінної інформації на цю тему я знайшов на блозі Сірка, за що йому щиро вдячний. 


Одже перелік кроків, які необхідно зробити, для самостійного пошуку роботи в Польщі. Але для початку декілька слів про працевлаштування українців в Польщі. Для українців існує спрощена система працевлаштування. Якщо поляк хоче взяти на роботу українця, то він іде до місцевого Ужонду Праци і реєструє там Освядчення - тобто намір запросити на роботу працівника з України. Потім пересилає це освядчення вам в Україну. А ви вже на основі цього освядчення відкриваєте робочу візу на 180 днів та їдете на роботу.

Крок перший. Оформляємо закордонний паспорт.
Крок другий. Вчимо польську мову на розмовному рівні. Уроки польської мови без проблем знайдете в інтернеті.
Крок третій. Шукаємо вакансії на польських сайтах. Складаємо резюме польською мовою та відправляємо роботодавцю на ті вакансії, що зацікавили. В резюме не вказуйте що ви з України.
Крок четвертий. Просимо роботодавця про виготовлення та відправку вам освядчення. Якщо працедавець наполягає на попередній співбесіді - домовляємось про співбесіду через Скайп. Для виготовлення Освядчення від вас потрібні данні вашого закордонного паспорта та адреса проживання (відправляєте дані через Скайп або е-мейл).
Крок п'ятий. Чекаєте Освядчення. Найшвидший та найдорожчий спосіб його доставки - це кур'єрська пошта. Найоптимальніший - через водіїв що їздять до Польщі. Найповільніший та найдешевший - через звичайну пошту. Якщо роботодавець відправив його звичайною поштою - то є смисл тим часом записатися на подачу документів на візу через візовий центр - зазвичай там великі черги тому часу гаяти не треба.
Крок шостий. Отримуєте робочу візу та їдете до Польщі на роботу. Не забуваємо і про фінансову складову - адже потрібні гроші на оформлення документів, проїзд до Польщі, оренду квартири, та харчування допоки не влаштуєтесь та не отримаєте першу зарплату. 

На папері все виглядає просто, як то буде на практиці треба пробувати. Читав багато історій про те, що саме так люди і потрапляли на роботу до Польщі без посередників.

Також залишається популярною сезонна робота в Польщі. Таку роботу знайти найпростіше - адже ніякої кваліфікації тут не потрібно, тільки мати добре здоров'я та бажання працювати. Але сезонна робота не з легких. Тому якщо маєте якусь з робочих спеціальностей - краще шукати таку роботу яку ви звикли робити, а не гнути спину на полях збираючи врожай.

Читайте продовження Робота в Польщі для українців. Власний досвід

Щоб не пропустити нову інформацію підписуйтесь на оновлення блогу через RSS або електронну пошту

5 коментарів :

 1. Чекаю на приклади хто так знайшов і з якою зарплатою :)

  І якщо ще не були в Польщі, то як можна не зазначити в резюме те, що Ви з України. Що там взагалі зазначати? Навіть по імені побачать, що з України і мало хто буде висилати вам якесь освядчення просто так.

  Скажу, що я був з КП і вказував в резюме польську адресу, втім практично нівхто із роботодавців не писав/не дзвонив.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Так, згоден, такий спосіб не дієвий - хіба що для якихось дуже потрібних супер спеціалістів. Переконався на власному досвіді. Роботу знайти можна, але поляки не будуть займатися виготовленням та пересилкою освядчення. Я шукав роботу по спеціальності, в резюме не вказував адреси, тільки електронну пошту - роботодавці відповідали та пропонували роботу - але займатися виготовленням освядчення ніхто не захотів - відповідали - "будеш в Польщі - тоді приходь"

   Видалити
  2. Знайшла роботу сама від прямого працедавця, хоча скажу чесно шукала через агенцію в інтернеті передивилася 100 вакансій та сайтів, але випадково натрапила на сторінку, де дуже багато вакансій, були як і від прямих працедавців так і від агенцій, вирішила спробувати написати по польськи до пані Івонни,через три дні пані передзвонила до мене, ми поговорили і зійшлися на висновку що вона перешле мені запрошення так і зробила, візу довелося робити самій, але загалом морока саме з запрошенням була, отже роботу в пані Івонни знайшла на сторінці www.eurabota.ua на зборі черешень і ягід

   Видалити
 2. Не розумію, чому всі так посередників не люблять. Я наприклад з ними як раз і влаштовувався і не можу сказати, що це набагато гірше за самостійний пошук. навіть краще, я б сказав... Якщо кому цікаво, дуже гарна служба https://visa-pro.com.ua/

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Не розумію що хорошого в тому щоб платити за пошук роботи, консультацію як відкрити візу, де купити медстраховку і т.д. А потім ще й агенція праці буде з вашої зарплати вираховувати свої відсотки.

   Видалити

УВАГА!!!
Я коментарі не модерую - але весь спам буде видалятись. Якщо даєте якесь посилання то слідкуйте щоб воно було в тему статті. Дякую.