вівторок, 21 квітня 2015 р.

Питання на Карту Поляка

Отже, сьогодні коротко хочу зупинитись на тому, про що розмовляти з паном консулом, які найчастіше бувають питання на співбесіді.

Прочитавши багато розповідей про успішне і не зовсім проходження співбесіди на Карту Поляка я зробив наступні висновки:

- Позитивний результат у великій мірі залежить також і від консула, його настрою та прихильності до вас. В одному консульстві можуть годину проводити співбесіду, а в іншому 10-15 хв. Те ж саме і по документах для підтвердження польського походження - в одному консульстві їх можуть прийняти, в іншому відправити шукати додаткове підтвердження польського коріння. Часті історії і про те як люди проходили співбесіду тільки з 3-го чи з 4-го разу. Добре, що обмежень на кількість спроб нема.

- Про що найчастіше запитують: розповідь про себе - розказати де живете, чим займаєтесь, про сім'ю, хто у родині поляки, де вчили мову, навіщо вам карта поляка, якої ви національності і т.п. Польські традиції: коли і як відзначають основні свята в Польщі, чи дотримуєтесь польських традицій у себе вдома, яких. Розказати гімн Польщі, назвати його автора, розказати як виглядає герб і прапор Польщі. Королі та президенти Польщі. Поділи Польщі. Найбільші міста, річки, гори, озера. З яким країнами межує. Нобелівські лауреати. Відомі поляки що жили в Україні. При співбесіді велику уваги приділяють цифрам та датам - наприклад назвати день, місяць і рік свого народження, номер свого телефону, назвати сьогоднішню дату, сказати котра зараз година.

- Велика увага приділяється знанню польської мови. Якщо вільно спілкуєтесь то й питань буде мінімум. Якщо знання слабенькі то будуть ганяти по повній програмі.

Питання та відповіді на карту поляка без проблем можна знайти в інтернеті. Приблизний перелік зустрічається на багатьох сайтах, присвячених цьому питанню. Хто не зможе знайти  - напишіть в коментарях, поділюсь посиланням.

Щоб не пропустити нову інформацію підписуйтесь на оновлення блогу через RSS або електронну пошту

Немає коментарів :

Дописати коментар

УВАГА!!!
Я коментарі не модерую - але весь спам буде видалятись. Якщо даєте якесь посилання то слідкуйте щоб воно було в тему статті. Дякую.