середа, 15 квітня 2015 р.

Як отримати Карту поляка. План дій


Для того, щоб отримати Карту поляка, потрібно зробити сім, на перший погляд не складних, кроків.

Крок перший: Підтвердження польської національності. Потрібно підтвердити що хтось із ваших батьків, чи бабуся чи дідусь, або прабабуся і прадідусь були польської національності. Підтвердженням тут можуть стати метрики про народження, хрещення, вінчання, смерті, шкільні атестати або інші документи, що підтверджують зв'язок ваших предків з польським народом. Відразу скажу, що для мене цей крок виявився трохи складним. Підтвердження для прадідуся знайшов швидко, а от з прабабусею трохи заминка вийшла. Але зупинятися, звичайно ж, я не збираюся. Більш детально про пошук архівних документів та про підтвердження польської національності розповім в одному і наступних дописів. Отже, ви знайшли документи, що підтверджують польську національність когось із ваших предків і відновили весь ланцюжок споріднення (тобто, якщо це були ваші прадідусь і прабабуся то потрібно буде документально довести що ви дійсно їх правнук/правнучка). Тепер переходимо до другого кроку.

Крок другий. Оформлення закордонного паспорта. Зверніть увагу - без діючого закордонного паспорта ви не зможете подавати документи на Карту поляка. Хоча є й протилежна інформація. Але в будь-якому випадку закордонний паспорт не завадить. Вже є - відмінно, ні - починайте оформляти, а після подачі документів відразу ж переходьте до третього кроку.

Крок третій. Вчити польську мову. На мій погляд, найбільш складний крок. Потрібно буде вивчити мову хоча б на початковому рівні. Розуміти про що вам говорять і самим намагатися розмовляти. Найбільш простий і результативний варіант - індивідуально працювати з викладачем польської мови або записатися на курси. В містечку, де я мешкаю, нема ні одного ні іншого, тому доводиться вчитись самотужки. Але і це не проблема - головне бажання. В інтернеті є безліч відеоуроків, а також доступні для скачування підручники польської мови. На мій погляд, варіант із самостійним навчанням не дасть такого результату як індивідуальна робота з репетитором, але зате буде для вас менш витратним з фінансів.

Крок четвертий. Питання на Карту Поляка. Вивчення інформації про Польщу. Його можна і потрібно поєднувати з попереднім кроком. Потрібно вивчити основну інформацію про Польщу - географічне положення, питання з історії, культури, знати гімн, перших королів, президентів, свята, відомих поляків і т.п.

Крок п'ятий. Запис на співбесіду. Отже, ви просунулися у вивченні польської, вивчили основну інформацію про Польщу і готові продовжувати свій шлях. Далі потрібно буде подзвонити в Консульство і записатися на співбесіду до консула. Не забудьте, що по телефону з вами будуть розмовляти польською. Будьте готові розповісти про себе, про те які документи у вас є. Не прослухайте та запишіть дату, на яку вас запишуть на співбесіду. Якщо у вас є знайомі, що вільно розмовляють польською - попросіть їх допомогти вам під час розмови. Або запишіть усі свої відповіді про себе і про наявні у вас документи на аркуш паперу та підглядайте під час розмови.

По відгукам в інтернеті - один з важких кроків по причині того що додзвонитися до консульства щоб записатися на співбесіду дуже важко - або зайнято, або трубку не беруть, або повідомляють що місць вже нема. Але ж ми не здаємось! Для деяких консульств можливий запис через інтернет-сайт, - для інших тільки по телефону.

Крок шостий. Співбесіда з консулом. Найважливіший. Настав, нарешті цей день. З пакетом необхідних документів ви приходите в Консульство. Будьте готові спілкуватися тільки польською мовою. Вам потрібно буде розповісти про себе, про те, навіщо вам Карта поляка, відповісти на питання консула. Показати документи, що підтверджують ваше польське походження. Зазвичай співбесіду триває від 20 до 40 хв. По її закінченню вам оголосять результат - і якщо він позитивний, скажуть коли прийти і забрати свою Карту поляка. Зазвичай це через 2 місяці після проходження співбесіди.

Крок сьомий. Отримати Карту поляка. Найприємніший. Приходьте в призначений час і вам в урочистій обстановці вручать вашу Карту поляка.

61 коментар :

 1. Записатись через сайт на співбесіду це як? Через який сайт?

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. e-konsulat.gov.pl У випадаючому списку вибирайте Україну та потрібне вам консульство - Потім пункт меню Карта Поляка (доступно тільки на польській мові). Через сайт можна зареєструватися в Київське, Луцьке та Одеське консульства. По всіх інших - тільки по телефону

   Видалити
 2. а який номер телефону підкажіть, будь ласка?

  ВідповістиВидалити
 3. Відповіді
  1. адреса сайту консульства у Львові http://lwow.msz.gov.pl/uk/. Номер телефону для запису на співбесіду по Карті Поляка тел.: (+380 32) 295 79 88

   Видалити
 4. а який номер телефону для запису в Луцьк чи в Тернопіль??

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. адреса сайту консульства в Луцьку http://luck.msz.gov.pl/uk/konsulat/
   реєстрація на сайті за посиланням https://secure.e-konsulat.gov.pl/Uslugi/RejestracjaTerminu.aspx?IDUSLUGI=7&IDPlacowki=83&cs=35a36ad6

   Видалити
  2. Прошу зрозуміти мене. Я протягом більше 6-ти місяців не можу зареєструватися через інтернет то ж прошу допоможіть дайте номер телефону (мобільний), або підкажіть що робити!!!

   Видалити
  3. Така проблема не тільки у вас, спіймати вільну дату дуже важко, по телефону на співбесіду не реєструють, тільки на сайті. Єдиний спосіб то постійно заходити на сайт, перевіряти дати і сподіватися що пощастить. Іншого шляху нема. У Вінниці, наприклад, реєстрація тільки по телефону - але дозвонитися також дуже важко.
   Хоча, судячи з інформації на сайті Луцького консульства наступний день, коли з'являться вільні для реєстрації дати буде аж 1 березня http://www.luck.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/karta/inform

   Видалити
  4. Це не єдиний спосіб, на даний час я знаю окрім цього ще 2-ва. Перший легальний, хоча і довший, і 2-гий не дуже. І я скористаюся точно 1-м бо для мене давати взятку неприпустиме рішення і мені важко зрозуміти тих людей які 1) Їх дають і 2) Не думають над своїм рішенням... Чого ми бідні бо дурні, а чого ми дурні бо бідні!!! Ще мене що обурило ніхто тобі не підкаже, як зробити легально і правильно... Ось такі ми УКРАЇНЦІ&;( любіть одне одного і допомагайте не шукаючи при цьому вигоди!!!)))

   Видалити
  5. Чому ж ви тоді не написали про цей легальний спосіб? Подліться, всім буде цікаво знати. Офіційний спосіб записатися на співбесіду то реєстраія на сайті. Якщо знаєте ще якісь легальні способи - пишіть тут.

   Видалити
  6. Яким я скористаюся способом це припишусь до Львівського округу. І все проблема рішилася сама собою. А чого іменно до Львівського бо там немає онлайн реєстрації, а реєструють виключно через телефон!!! Надіюсь всім зрозуміло!???)

   Видалити
  7. У Вінницькому консульстві також реєстрація тільки по телефону, але додзвонитися важко - або постійно занято або вже нема вільних місць.

   Видалити
  8. MS ЯКИЙ ДРУГИЙ СПОСИБ ЯБ КРАЩЕ ЗАПЛАТЫВ БО ДУЖЕ ТЯШКО ВЧЫТЫ ТУ ВСЮ ИСТОРИЮ ПОЛЬСКУ ТАЙ НЕ ПОТРИБНО ВОТ ТИКЫ ЯКА ЕРУНДА ВЫХОДЫТЬ ВОНЫ БАБЛО НЕБЕРУТЬ ....

   Видалити
 5. В Івано- Франківську можливо здати документи на карту поляка і пройти співбесіду з консулом

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Тільки в Львові подаються документи, якщо ви з ІВ.-Франківська, Закарпаття та Львова.)

   Видалити
 6. Доброго дня! Підскажіть будь ласка. Я хочу зараєструватись на видачу карти Поляка у м. Києві. Заходжу на e-konsulat пишу код з картики, а там видає брак термінів, при тому всьому,що заходила, наприклад: вчора було до 17 березня, сьогодні вже зранку до 24 березня, вказано на відсутність термінів. Це з сайтом щось,чи як? Прошу допомогти розібратись. Можливо Ви знаєте,коли краще туди заходити чи ще щось.
  І так само, в який краще час телефонувати до запису карти Поляка у м. Вінниці, щоб попасти на запис.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Добрий вечір, з сайтом все так, проблема в тому, що попасти на вільну дату дуже складно. Вам потрібно постійно перевіряти вільні дати. Коли вони з'являються, ніхто сказати не може.

   Щоб записатися на співбесіду у Вінниці потрібно дзвонити щопонеділка, починаючи з 8,30 год. Тут також як пощастить - можна додзвонитись зразу а може весь час лінія бути зайнятою, або вже не буде вільних місць.

   Видалити
  2. Доброго дня!! Перш за все чим дати вам відповідь на питання напишіть: "Чи необхідна вам ця карта; Наскільки вона вам потрібна; Що ви знею будете робити; І для чого воно вам взагалі????" Чому я це питаю бо тому, що:
   1) Напишу я вам цей варіант, яким я скористався і додумався і всі почнуть кому треба і не треба, кому не лінь скористаються тим способом бо способи є не втрачайте надію...
   2) Або,якщо вам справді треба напишіть на емайл:syritchenko@gmail.com

   Видалити
  3. Моя прабабуся, прадідусь, бабуся, були польської національності, знали польську мову, дотримувались польських традицій. Я, як їх нащадок, маю законне право на Карту Поляка. Потрібна вона мені для того, щоб жити і працювати в Польщі.

   Видалити
 7. Привіт в. Киіві не можу вже два місяці зареєструвався, постійно переносятся ати на вільні мцсця, чекав що 3 ереня появляться а тепер 24 і тд

  ВідповістиВидалити
 8. Уже 3-місяці контролюю, щоб записатися на повторну реєстрацію карти поляка.Пощастило у 2015р. попасти на прийом,але якась неввічлива ПАНІ відказала(аргумент-докладніше вивчіть мову і дати) хоча документи усі прямих родичів є.При всій повазі ,ви Панове ПОЛЯКИ ,тих усіх історичних дат і самі не знаєте.У нас в країні усе як не в людей.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Напишіть будьте ласкаві, чи ви їздили в Польщу і чи були ви там взагалі? І на якому рівні спілкуєтесь по польськи? І що вас там питали і де ви проходили??? І 3-тє чому ви не казали любу дату, я стосовно історичних дат, якщо ви не знали і думаєте що вони не знають?

   Видалити
  2. Знання мови то основне що оцінюють на співбесіді. Якщо будете вільно спілкуватися польською але не будете знати якусь дату - ніхто вам не відмовить.

   Видалити
  3. MS, тут напевно, анонім мав на увазі що не всі поляки знають добре історію, а не консул.

   Видалити
  4. Jaroslaw, та це зрозуміло, але консул теж людина і "польського " походження, він я так думаю не в змозі всього пам'ятати!!)) Чи не так??

   Видалити
  5. MS, справа в тому що в законі не написано що необхідно досконало знати історію - потрібно володіти польською на початковому рівні, знати і дотримуватись польських звичаїв та традицій. Погодьтеся що розповідати історію Польщі на польській мові то вже не початкові знання польської. Да і можна елементарно перехвилюватися і на співбесіді просто забути все що знаєш. Найпростіший вихід із ситуації - це проходити співбесіду (розказати про себе) та письмові тести по історії та культурі. Але ніхто цього не буде робити.

   Видалити
  6. Чи знають поляки відомих співвітчизників https://www.youtube.com/watch?v=JqmB3qA0Xgw

   Видалити
 9. Пiдкажiть, як записатися на спiвбесiду до консула в киэвi?

  ВідповістиВидалити
 10. Просто неможливо записатися на співбесіду у Вінниці!!!

  ВідповістиВидалити
 11. у Вінницьке консульсто достатньо буде тільки одного свідоцтва про народження бабусі де зазначено що вона полька? чи потрібно також витяг з архіву?

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Якщо у вас є оригінал свідоцтва то витягу з архіву не потрібно. Крім свідоцтва бабусі потрібно ще буде документально довести що вона ваша бабуся - свідоцтво про шлюб бабусі, свідоцтво про народження вашого батька/матері - ваше свідоцтво про народження. А також потрібно зробити ксерокопії всіх цих документів.

   Видалити
 12. Доброго дня. З якої години необхідно ливити дату для рестрації на КП

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Думаю що цього ніхто не знає - як пощастить. Не зрозуміло що заважає консульству зробити якусь зрозумілу систему реєстрації - зайшов, подивився вільні дати та й зареєструвався. Для чого робити такі реєстрації коли ніхто не може впіймати ту вільну дату

   Видалити
 13. Доброго дня! Чи достатньо буде дублкату свідоцтва про народження моєї мами, де вказано, що її батько (мій дід) був поляком? Оригіналу, на жаль, немає.

  ВідповістиВидалити
 14. Мій дід проживав на Волині і працював лісником ,тоді це була республіка Польща. Більше я не знаю, куди можна дати запит про пошук архівних документів.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. У вас не збереглось ніяких документів? Наприклад свідоцтво про народження, паспорт, військовий квиток діда.... Тоді розпочніть з того, що поїдьте в село, в якому проживав ваш дід, та запитайте в сільській раді погосподарську книгу тих років - там вказувалась національність. Зверніться до обласного архіву та спробуйте там розшукати документи стосовно вашого діда де могла вказуватись національність.

   Видалити
 15. Якщо і мене тільки прабабця полька ...чи я можу подати на карту поляка.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. польської національності мають бути обоє - прабабка і прадід

   Видалити
 16. про закордонний паспорт маячня
  суть КП в приналежності до польського народу, аж ніяк не ціль отримання паспорту і візи.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Тут не про це йде мова, належати до польського народу можна і без КП. Я не раз зустрічав на форумах інформацію про те що потрібно подавати крім інших документів ще й копію закордонного паспорта.

   Видалити
 17. Доброго дня. Скажіть,будь ласка,чи реально самому зареєструватись на карту поляка?

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Реально. Чому ж ні? Але часу, мабуть, треба потратити на це чимало. Читав на форумах що є ще такий варіант: якщо неможливо самому зареєструватися - то можна написати листа консулу з проханням назначити дату співбесіди

   Видалити
 18. Лист уже давно не проходит, они присылают письмо, где указано звонить по понедельникам. Это было нереально,мне случайно удалось дозвониться спустя 4 месяца. Радость переполняла))

  ВідповістиВидалити
 19. Доброго дня! Читала вже схожі питання, але все ж запитаю. Нереально зареєструватись в телефонному режимі на співбесіду з консулом для отримання карти поляка у Львові. Онлайн реєстрація також незрозуміла. Чи можна підїхати в консульство і там зареєструватись чи так не роблять і це не правильно?

  ВідповістиВидалити
 20. Доброго дня. Я додзвонилася в Львівське консульство там сказали, що по тел. не записують на співбесіду потрібно в onlain режимі але адресу сайту не назвали сказали шукати в GOOGLE. Ви можете написати адресу сайту?

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Добрий вечір. на цьому сайті https://secure.e-konsulat.gov.pl/default.aspx

   Видалити
 21. Доброго дня! Я маю карту поляка. Як зареєструвати неповнолітніх дітей. Зареєструватися на сайті неможливо

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Реєстрація або на сайті або по телефону. Можете спробувати звернутися в консульство, написавши листа із запитанням що вам робити в такій ситуації

   Видалити
 22. Доброго дня! Який сайт щоб дізнатися чи карта поляка готова.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Добрий день. На скільки знаю, такого сайта немає. Можна подзвонити в консульство та запитати чи готова Карта. Зазвичай карта готова через 2-3 міс. після проходження співбесіди.

   Видалити
  2. http://lwow.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/karta_polaka/odbiorkartypolaka/

   Видалити
  3. На сайті Вінницького консуляту такої інформації немає.

   Видалити
 23. На якій мові йде співбесіда для запису на чергу по телефону?

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Запис на співбесіду та сама співбесіда ведеться польською мовою

   Видалити
 24. порадьте,як мені поступити,якщо з дідусем погані відносини,і він навряд чи дасть документи про підтвердження того що він поляк,але його документи є в базі даних,оскільки моя двоюрідна сестра вже подала документи на отримання карти?

  ВідповістиВидалити
 25. Добрий вечір!!Якщо поїхати у Вінницьке Консульство,то там на місці можна буде зареєструватися????

  ВідповістиВидалити

УВАГА!!!
Я коментарі не модерую - але весь спам буде видалятись. Якщо даєте якесь посилання то слідкуйте щоб воно було в тему статті. Дякую.