четвер, 16 квітня 2015 р.

Як оформити закордонний паспорт

Сьогодні розповім як оформити закордонний паспорт швидко та без черги. Отже, начитавшись відгуків від тих, хто оформив вже закордонний паспорт, довго вирішував який оформляти - звичайний чи біометричний, та де оформити - в державній міграційній службі чи в одному з центрів Паспортного сервісу. Зупинився на звичайному закордонному паспорті та вирішив скористатися послугами ДП Паспортний сервіс. Було те діло в кінці березня.

Чому саме так. Вирішив оформляти звичайний закордонній паспорт а не біометричний. На даний момент біометричний закордонний паспорт не дає ніяких переваг і введення безвізового режиму десь ще в далекому майбутньому... Також по відгукам тих, хто оформляв паспорт напряму в міграційній службі - там великі черги, всі необхідні документи потрібно заповняти самому, бігати по різних кабінетах, займаючи там черги, потім бігти в банк, і приймають документи тільки відповідно до місця реєстрації - не зручно та довго. В Паспортному сервісі без черг і все оформляється на місті, але за послуги доведеться сплатити 350 грн.

Оформляв у Вінницькому центрі. Прийшов туди десь під обід. Біля входу сидить працівник та надає консультації, а також допомагає оплатити рахунки та дає здачу. Приймають в порядку живої черги. Приміщення розділено на три частини - інформаційний зал з терміналом для оплати - зал для очікування - зал для прийому/видачі документів та фотографування. Двоє працівників оформляють документи, один видає та ще один фотографує, знімає відбитки та електронний підпис.

Людей було дуже мало - троє забирали документи і двоє оформляли. Зайняв чергу на оформлення. Очікування зайняло хвилин 10. Документи на закордонний паспорт потрібно мати такі: паспорт та оригінал індентифікаційного коду. Подаєте ці документи працівникові а також повідомляєте свій номер телефону. Працівник робить всі необхідні ксерокопії, заповнює необхідні заяви та документи, роздруковує їх та подає вам на підпис. Уважно читаєте чи всі дані про вас внесені вірно, підписуєте та йдете до терміналу оплачуєте всі рахунки. Що і куди там тиснути розбиратись не потрібно - працівник сам все натисне, внесе ваші гроші, видасть здачу та чеки. Після оплати чек за послуги віддаєте в то віконечко де оформляли документи, а з іншими йдете на фотографування. Це ще 5 хв. - вас фотографують, беруть відбитки (якщо паспорт біометричний), зразок підпису (якщо з першого разу не вдасться нормально підписатись то маєте ще кілька спроб) та дають підписати заяву на видачу паспорта з усіма вашими даними, фотографією та зразком підпису. Уважно перевіряєте та підписуєте. Все - на цьому процедура подачі документів на закордонний паспорт завершена. У мене на всю цю процедуру пішло десь 20-30 хв.

Далі потрібно прийти через 20 (якщо звичайний термін виготовлення) чи 7 (якщо терміновий) робочих днів зі своїм внутрішнім паспортом та забрати закордонний паспорт. Сказали що коли буде готовий паспорт то прийде СМС, але читав, що на практиці такого не відбувається. Потрібно приїхати в указаний термін і забрати паспорт. Також не потрібно плутати робочі дні з календарними. 20 робочих днів це приблизно 30 календарних.

Скільки коштує закордонний паспорт: Адмінпослуга, бланк і його персоніфікація: 291,15 грн. Держмито: 170,00 грн. Послуги підприємства 350.00 грн. Комісія банку: 19,85. Разом я заплатив 831 грн. Оформлення страхового полісу мені не нав'язували і навіть не пропонували.

На сьогоднішній день нетермінове оформлення паспорта обійдеться вже на 35 грн. дорожче.

Загалом роботою сервісу задоволений. Може рекомендувати.

Немає коментарів :

Дописати коментар

УВАГА!!!
Я коментарі не модерую - але весь спам буде видалятись. Якщо даєте якесь посилання то слідкуйте щоб воно було в тему статті. Дякую.