понеділок, 4 липня 2011 р.

Власна справа. Магазин секенд хенд. З чого розпочати

В попередньому дописі обіцяв розповісти про власну справу, яку я нещодавно розпочав. Було декілька варіантів того, чим, на нашу з дружиною думку, можна було б займатися в нашому містечку. Це фотостудія, магазин кріплень (цвяхи, гвинтики, гайочки, замки і т.п.) та магазин секенд хенд. Зупинилися на останньому. Чому саме такий вибір. По-перше - незначні, в порівнянні з іншим бізнесом, капіталовкладення, по-друге - відсутність конкурентів, по-третє - потреба місцевих жителів в якісному та недорогому одязі.

З чого ж розпочати. Я розпочинав із збору інформації про сам секенд хенд, про те, як відкрити такий магазин, які необхідно дозвільні документи і таке інше. Знайшов хороший форум на цю тему, де є відповіді на багато запитань, які цікавлять новачків у такому бізнесі. Просидів на ньому близько тижня читаючи дописи інших та задаючи свої запитання. Якогось детального бізнес-плану не складав. Просто склав список запитань, які мене цікавили та записував відповіді по мірі їх знаходження в інтернеті.

Розповім трохи про секенд хенд. Де його беруть. В основному секенд хенд привозять в Україну з Великої Британії, Нідерландів та Німеччини. Найкращим та найдорожчим є секенд хенд з Великої Британії. Не радять брати німецький, так як там можна буде знайти дуже багато сильно поношених речей які продати буде дуже важко. В Європі збором секенд хенду займаються благодійні організації. Вони роздають спеціальні фірмові пакети населенню, люди складають туди непотрібно їм одежу, а у визначений день та час приходять представники цієї організації та збирають ці пакети із одягом. Потім весь одяг проходить дезінфекцію, пакується в тюки по 130-150 кг. та продається в інші країни, як от в Україну. Такий одяг називають оригіналом. Тобто він попадає до нас зразу від населення. І купуючи його в оптовика не знаєш що тобі там попадеться. Можливо майже нові модні речі, а можливо розпароване взуття та дідусеві брюки та бабусині спідниці.

А є ще й сортований секенд хенд. Сортують його або у нас, або за кордоном. Тут ви купуючи пакет з футболками будете впевнені що там будуть саме футболки належної якості. Але і коштує такий секенд хенд значно дорожче оригіналу. Починати свій бізнес із сортованого секенду не радять. Краще купити оригіналу та й насортувати собі самому. Далі буде...

4 коментарі :

 1. Секонд хенд дійсно найбільш затребуваний, бо шурупи так купувати не будуть як фірмові капці за дешеву ціну

  ВідповістиВидалити
 2. А у нас «секонди» знахабніли - за хлам правлять, як за щось варте. Особливо, поближче до базару, в надії на неперебірливих і непоінформованих селян, котрі, до того ж, поспішають на маршрутку.

  Проте, є і два толкові магазини, де щотижня завозять новий товар і ставлять на нього високу ціну (у той день там, за словами дружини, ледь чи не бійка), а потім - щодня суттєво знижують ціну, поки, напередодні наступного «завозу», вона не впаде до плінтуса. Як правило, на той момент лишається ганчір'я, котре за ті кілька грн./кг. цілком можна купувати для витирання мастила в автошроті.

  Можливо, вони його (ганчір'я) збувають і зі збитком, але зате не захламляють магазин і - наступного дня на ажіотажі «нехіло піднімаються».

  Так що переймай досвід!

  ВідповістиВидалити
 3. Руслан, дякую за коментар. Так знаю я про це, але в своєму магазині так не вдається робити. Людей заходить занадто мало. А якщо в перший день завозу поставлю вищу ціну то передадуть один одному що там ціни високі то зовсім ходити не будуть... В нас містечко маленьке та й більшість людей звикли купувати секенд на базарі. Думав що зможу їх переманити в магазин, адже роздивлятися товар на вішалках зручніше ніж ритися в купах одягу на базарі. Але ні. Звичка є звичка. До того ж зараз на базарі влаштували розпродаж, розпродують залишки за копійки. Так приходять до мене в магазин та й також починають ціну збивати за ті ж копійки хочуть, як на базарі. Взяв найдорожчий англійский секенд, барахла немає і ціни невисокі. Сподіваюсь що з часом клієнтів побільшає.

  ВідповістиВидалити
 4. Отже, бажаю терпіння і наполегливості!
  Ну, і трошки реклами...
  ;)
  УСПІХІВ!!!

  ВідповістиВидалити

УВАГА!!!
Я коментарі не модерую - але весь спам буде видалятись. Якщо даєте якесь посилання то слідкуйте щоб воно було в тему статті. Дякую.