понеділок, 28 лютого 2011 р.

Податок на флешки і не тільки

Bluetooth USB Stick

Як повідомляє сайт новостей ubr.ua в лютому цього року Верховною Радою України в першому читанні прийнято законопроект про внесення змін до деяких законів України що регулюють авторське та суміжні права. Норми цього законопроекту встановлюють податок на електронні носії інформації. Одже, якщо такий закон буде прийнято – виробники та імпортери обладнання та накопичувачів, які можна використовувати для запису та відтворення об’єктів авторського права, будуть змушені сплачувати додатковий податок, який буде йти авторам творів.

На думку експертів бізнес, який займається виробництвом та імпортом флеш-накопичувачів, компактдисків і т.п. піде в “тінь”. Депутати аргументують необхідність такого закону боротьбою з піратством та порушенням авторського права, хоча в Європі чи США боротьба з порушеннями авторських прав таким способом не ведеться. Там величину відрахувань за авторське право заздалегідь закладають у вартість тих самих компактдисків чи програмного забезпечення.

Не знаю чи вплине такий закон на піратів, але на вартість дисків, флешок та комплектуючих до комп’ютерної техніки точно вплине. Виходить що людина, купуючи флеш-накопичувач повинна наперед сплатити гроші за ті дії, які вона не робила та, можливо, і не зробить, наприклад за запис на флешку якоїсь пісні чи комп’ютерної програми.

Так що скоро можемо очікувати ще й податків на телевізори, інтернет, папір і тому подібне, адже з їх допомогою також можна відтворювати продукцію захищену авторським правом.

4 коментарі :

 1. Автор видалив цей коментар.

  ВідповістиВидалити
 2. "Так що скоро можемо очікувати ще й податків на телевізори, інтернет, папір і тому подібне, адже з їх допомогою також можна відтворювати продукцію захищену авторським правом." - цілком нормальна практика. Та в Україні чомусь все навпаки. Поясню чому, в Італії вартість DVD - 0,5 евро де все вищенаведене включено в ціну, у нас це + до ціни що маємо яка і так європейська. Постає питання хто хоче на нас заробити???? Чи вартість виготовлення DVD різна і т.д.

  ВідповістиВидалити
 3. Юрко, то це зрозуміло. Включати в ціну компакт диска з музикою відрахування авторові цієї музики то це зрозуміло, але флешки до чого?

  ВідповістиВидалити
 4. Добре,що ще не ввели податок за яким кожна флешка буде реєструватись і за неї щомісяця треба буде платити податок

  ВідповістиВидалити

УВАГА!!!
Я коментарі не модерую - але весь спам буде видалятись. Якщо даєте якесь посилання то слідкуйте щоб воно було в тему статті. Дякую.