вівторок, 22 лютого 2011 р.

Пора валіть?

Нещодавно бачив в новинах сюжет про співтовариство в Живому Журналі під назвою “Пора валіть”, яке об’єднує однодумців, що зібрались виїжджати за кордон на постійне місце проживання. Зацікавився та вирішив відшукати його в інтернеті. Про що пишуть, що обговорюють. Ця тема є актуальною, була та буде ще не один рік для багатьох наших співвітчизників.

“Пора валіть” відрізняється від різноманітних емігрантських форумів в першу чергу тим, що люди намагаються відповідати на питання, давати поради, підтримувати один одного в цій нелегкій справі імміграції. В той час як на інших форумах чомусь майже всі ті, хто виїхали, всіма силами намагаються переконати інших в тому що за кордон не варто їхати, що імміграція не для них, що там їх ніхто не чекає і т.п. Ось таке перше враження.

Прочитав там одну цікаву притчу, в якій намагалися пояснити яке життя там, за кордоном. Хоча в оригіналі йдеться про Білорусь, але все ж таки це дуже точно пояснює різницю між ТУТ і ТАМ. Ось вона.

Уявіть що у вас є штани. Не найкращі у світі, але цілком міцні, приємного фасончику і забарвлення. По деяких причинах технічного та естетичного характеру ви починаєте день з надягання цих штанів. Потім переходите до побутових своїх справах.

І ось, трапилася у вашій місцевості якась безглузда, фантасмагорична аномалія, в результаті якої штани на себе ви можете надягати тільки через голову. Це вас страшенно втомлює, складно та й не призначені ваші брючки для цього. Але з часом ви навіть якось призвичаїлися. Ваші руки стирчать із штанин, голова з ширінки, все інше весело обдуваються крижаними протягами. Але, в цілому, штани на вас надіті.

Проходить час, і ви потрапляєте в країну за межами аномалії. Там живуть, носять штани як і годиться, одягаючи в них ноги. Штани, при цьому, у оточуючих зовсім не чарівні ельфійські панталони, у когось латки є, у когось навпаки, лампаси, загалом штани не гірші ваших.

Походивши там з теплим задом, ви повертаєтеся в свою аномалію, і вас оточують люди з штанами на голові. "Ну як воно там?!" Питають вони, і погляд їх горить непідробним інтересом. Спробуйте відповісти їм тільки: "так нормально там". Вас тупо не зрозуміють. Але ж і справді нормально. Адже справа не в тому що там якісь чарівні способи одягання штанів, справа в тому, що це ТУТ, все НЕ НОРМАЛЬНО.

І справді, чому у нас все ненормально, навпаки? Чому нормально кинути пляшку чи якийсь папірець прямо посеред вулиці, чому нормально платити за безкоштовну медицину та освіту, чому нормально працювати за зарплату в 1000 грн. на місяць та купувати продукти майже по європейським цінам? І далі можна писати й писати…. І не вірю що в нас скоро все зміниться і буде не навпаки а так як потрібно. То може справді вже “пора валіть”? Як думаєте.

2 коментарі :

  1. Куди "валіть"? ТО що, так просто. Просто сказати "валіть", але на сам "свал" гроші й то чималі потрібні.

    Та й напрклад мені вже пізно, а вам може й ні, але то молодим треба бути.

    ВідповістиВидалити
  2. А хто ж каже що то просто? Зрозуміло, що гроші потрібні і чималі. Тут говориться ж про інше.

    ВідповістиВидалити

УВАГА!!!
Я коментарі не модерую - але весь спам буде видалятись. Якщо даєте якесь посилання то слідкуйте щоб воно було в тему статті. Дякую.