вівторок, 11 січня 2011 р.

Дивні листи на mail.ua або боротьбі зі спамом


Поштова скринька на mail.ua у мене зовсім недавно, з осені минулого року, з жовтня. Навіть на блозі описав весь процес створення поштової скриньки на mail.ua. Так от, наприкінці минулого року, починаючи з листопада, на мою адресу почали приходити повідомлення від Mail Delivery System що мій лист не потрапив до адресата, тобто що я ввів неправильну адресу одержувача, або одержувач по якійсь причині не отримав мого листа. Ну й що з того, скажете ви. А то, що ніяких листів я не відправляв і той адресат мені не знайомий. Але на ті листи не звертав уваги, думав просто якась помилка системи та й просто видаляв їх. Оскільки ящиком на mail.ua користуюсь не так часто, то заходячи десь раз на тиждень бачив там по 6-7 листів від Mail Delivery System. Чи не дивно, що я не відправляючи нічого отримував повідомлення що мій лист не отримано.
Сьогодні теж саме. Заходжу, а в папці з вхідними листами 8 повідомлень від Mail Delivery System. Ну капєц! Це скільки вже можна. Йду до них на форум. Не тільки ж у мене така проблема. Точно! Є ціла тема де це обговорюється. І виявляється що все тут просто. Проблема у занадто ввічливій системі антиспаму. Якщо вона розпізнає лист як спам то відправляє відправнику повідомлення що його лист потрапив у спам і що він може його проштовхнути у папку “Вхідні”, якщо той не спамер. Звісно, що електронної адреси, з якої пише спамер, не існує, а отже ви отримуєте повідомлення від Mail Delivery System. Все просто. І це можна вимкнути. Для цього заходимо в Налаштування – Анти-Спам – знімаємо галочку навпроти пункту Інформувати відправника, якщо його лист потрапив у папку "Спам" та тиснемо кнопку Зберегти налаштування. Але це ще не все. Прочитав на їхньому форумі що вимкнувши цей пункт ви просто не будете отримувати повідомлення від Mail Delivery System, але листи від вас будуть продовжувати відправлятися по існуючих (не завжди ж спамери підставляють вигадану адресу) чи неіснуючих адресах. А вирішення цієї проблеми немає. Є у мене поштові скриньки і на gmail.com,  ukr.net, yandex.ru але там таких проблем не спостерігається. Підозрюю що якщо активно користуватися поштою від мейл.юа то доведеться щоденно видаляти десятки листів від Mail Delivery System, а ще десятки людей будуть отримувати на свій поштовий ящик пропозиції “проштовхнути” свій лист, який вони ніколи не відправляли.

2 коментарі :

  1. Така сама ситуаці в свій час спостерегалася і на rambler.ru та зникал тож думаю питання сервісу однозначно просто їх це влаштовує доки є користувачі і трафік. Час покаже!

    ВідповістиВидалити
  2. Та напевно щось таки з часом поміняють. Хоча надаю перевагу пошті від Гугл та укрнету.

    ВідповістиВидалити

УВАГА!!!
Я коментарі не модерую - але весь спам буде видалятись. Якщо даєте якесь посилання то слідкуйте щоб воно було в тему статті. Дякую.