субота, 25 вересня 2010 р.

Linux Mint Debian - на перший погляд


Сьогодні, нарешті, встановив Linux Mint Debian. З флешки поставити не вдалося. Установка не хотіла запускатись, не змогла знайти завантажувальний файл. Довелося писати на DVD диск та завантажуватися з нього. Тепер про установку. Розпочну з того, що в дистрибутиві відсутня можливість установки з-під Windows. Хоча, на мій погляд, для новачків це дуже зручно. Не потрібно робити ніяких додаткових дій із жорстким диском та виділяти додаткове місце для Linux. Все встановлюється як звичайна Windows-програма, яку потім можна просто видалити.
Також відсутня автоматична установка на розділи жорсткого диску поруч з Windows. В Linux Mint 9 при установці вибирався автоматичний або ручний режим. В автоматичному операційна система сама собі знаходила місце куди встановлюватись, зазвичай на диск, де було найбільше вільного місця. Тут же довелося робити все вручну. За допомогою вбудованої утиліти для розбивки дисків зменшив розмір диску Е на 20 Гб. На новоствореному вільному місці створив новий розділ та відформатував йогов ext4. Далі вказав його як точку монтування. Потім ввів ім'я користувача та пароль і розпочалась інсталяція. Все, разом з роботою із жорстким диском, зайняло небагато часу, хвилин 20-25.

Інтерфейс Linux Mint Debian нічим не відрізняється від Linux Mint. Теми, картинки на робочий стіл, базовий набір програм той же. На перший погляд ніяких відмінностей не видно. От тільки deb файли не інсталюються по кліку мишею. Довелося інсталювати з консолі. Далі побачимо...

Підписуйтесь на нові дописи по RSS, або отримуйте їх на свій e-mail.

2 коментарі :

  1. ну от… наче огляд — і ані слова про те, чому і навіщо випустили цей дистр, чому раптом debian за базу, а не ubuntu, чим це добре і чим погано =/

    ВідповістиВидалити
  2. Та ні, на огляд не претендує... Хотів сказати, що нічого кращого та зручнішого в цьому дистрі поки що не знайшов, хоча користувався ним всього один день. Тому й писав про те, що побачив на перший погляд. Наскільки зрозумів з їхнього сайту linuxmint.com debian за базу взяли як альтернативу ubuntu, щоб побачити що з того вийде. Добре тим, що ніби збільшилась швидкість роботи, ОС та ПЗ буде оновлятися автоматично, відсутня проблема із залежностями. Мінуси що менш стабільна за попередників та менш зручна у використанні. Коротко згадував уже про це у попередньому дописі.

    ВідповістиВидалити

УВАГА!!!
Я коментарі не модерую - але весь спам буде видалятись. Якщо даєте якесь посилання то слідкуйте щоб воно було в тему статті. Дякую.