субота, 3 квітня 2010 р.

Широкоформатні монітори

Нещодавно один знайомий придбав широкоформатний монітор Samsung SM 923 NW. Але навіть не подумав проте, що його відеокарта може не підтримувати розширення під такий монітор. Так воно і вийшло. Комп'ютер трохи старенький, йому років 5, відеокарта інтегрована. Він поставив розширення 1024х768 - це було максимально доступне. А картинка на екрані виявилась розтягнутою. Що робити? Запитав у мене поради. Не знаю що сказати. Читав в неті, що для таких моніторів потрібне розширення 1440х900, але інтегрована карта його не підтримує. Зайшов на сайт виробника материнської плати. Там радять оновити BIOS та встановити останні драйвера. Я  BIOS ніколи не оновляв. Наскільки це безпечно? І чи дасть результат? Що тут краще порадити. Придбати окрему відеокарту? 
Находив в тенетах також інформацію про те, що є якась спецпрограмка, яка змінює розширення на потрібне і непотрібно нових драйверів та оновляти BIOS. Таке можливо? У когось були подібні проблеми?


Вот купить бы себе бильярдный стол . Играл бы с друзьями в бильярд по выходных.

6 коментарів :

 1. Сам монітор має опцію пристосування зображення, яку потрібно вимкнути і тоді 1024х768 нормально виглядатиме

  ВідповістиВидалити
 2. В мене була подібна пролема - нагуглив програмульку, котра mx440 заставляла видавати цілу купету різних розширень... На жаль, забув як називається....

  ВідповістиВидалити
 3. Ось, здається, це - воно
  http://www.entechtaiwan.com/util/ps.shtm

  ВідповістиВидалити
 4. Остапе, воно то так, але дві чорні смуги по краях монітора виглядають не дуже нормально.

  Руслан, дякую за програмку. Скачав, встановив... але нічого вона не дала. Кнопка, де можна міняти розширення не активна. Материнка там SIS 721. Напевно з нею не працює.

  ВідповістиВидалити
 5. Шкода...
  пошукай на якому чіпі там зроблено відео і спробуй під нього щось знайти. Або хай знайоми купує якусь бушну відяху від nVidia - та прога під них заточена. Є й на оф.сайті щось подібне.

  ВідповістиВидалити
 6. Дивився на сайті виробника тієї материнки - радять перепрошити біос та оновити драйвера тоді все і запрацює, але я щось не ризикую біос прошивати.

  Дивно, в інструкції до монітора вказано що нормальне його розширення 1024х768 хоча при ньому картинка розтягнута. Не розумію...

  ВідповістиВидалити

УВАГА!!!
Я коментарі не модерую - але весь спам буде видалятись. Якщо даєте якесь посилання то слідкуйте щоб воно було в тему статті. Дякую.