неділя, 28 березня 2010 р.

Куди податися..? Або чи можливо знайти роботу за кордоном?

Читав нещодавно на одному з імміграційних форумів тему про пошук роботи за кордоном. Обговорювалась тема - куди можна поїхати на роботу за кордон в 2010 році. Так ось, в основному пропонують роботу в сусідній Польщі, але платять там зовсім небагато. Пропонують працювати на зборі урожаю та на фермах. На урожаї обіцяють 300 доларів за місяць, на фермі - 400-500 доларів. Також попитом користуються різноробочі на будівництво. Звісно і зарплати невеликі. А про те, щоб влаштуватись за кордоном на роботу по своїй спеціальності навіть мова не йде. Як я зрозумів це практично неможливо. Хіба що людина, яка шукає роботу має дуже потрібну за кордоном спеціальність та особисті зв'язки з роботодавцем.
Висновок такий. Поїхати на легальну роботу за кордон для середньостатистичного українця неможливо. Я маю на увазі працювати за спеціальністю з нормальною зарплатою, а не чорноробочим на фермі чи будівництві за 300 доларів на місяць. З кожним роком все складніше потрапити за кордон жити та працювати. Країни, які завжди були емігрантськими - постійно щось нове придумують щоб ускладнити імміграцію. В Європі своїх безробітних вистачає, для чого їм ще й інші, іноземні.
Дочекатись такого часу коли українець, який чесно працює на роботі, буде мати достатню зарплату щоб забезпечувати сім'ю, та безболісно для сімейного бюджету тратити гроші на щорічний відпочинок, буде дуже складно. Дивлюсь по нашому райцентру. Якщо йти на роботу в яку-небудь організацію - максимум на що можна розраховувати 1000-1200 грн. на місяць. Більше отримують тільки керівники. Приватні фірми платять не більше, ну хіба якщо ти родич власника. Та й платити більше власникам немає сенсу, адже люди готові працювати і на мінімальну зарплатню. Один відмовиться прийде інший... Навіщо ж платити більше? А з іншого боку якби всі відмовились йти працювати за такі мізерні зарплати тоді можливо б щось і змінилось...
Далі можна сперечатись про те, хто хоче той знаходить можливості, а інші сидять, нічого не хочуть робити, і тільки на всіх жаліються тому нічого й не мають. Але мова зараз не про це.
Отже, хочу запитати тих, у кого є позитивний досвід працевлаштування за кордоном - чи могли б ви розповісти про те, як досягли цього.
І ще, бачив в інтернеті рейтинг країн, в яких найскладніше влаштуватися на роботу. Перших п'ять місць зайняли: Ірландія, Словаччина, Данія, Туреччина та Ісландія.


Якщо не працює ноутбук - довірте ремонт ноутбуков hp pavilion професіоналам.
Кому потрібні конвеєри, можуть купувати їх прямо у виробників - конвейеры от производителя.

2 коментарі :

  1. Ярославе, не поспішай за кордон - як казав один старий єврей "добре там, де нас нема". А де їх нема? ;)
    А серйозно - ті заробітки не знаю як по грошах, а от сім'ї розбивають зі практично 100% гарантією...

    ВідповістиВидалити
  2. Якби тут нормально платили ніхто б за кордон не їхав. Але що робити, якщо виходу іншого немає? Все ж таки хотів б знати на скільки зараз реально знайти роботу за кордоном.

    ВідповістиВидалити

УВАГА!!!
Я коментарі не модерую - але весь спам буде видалятись. Якщо даєте якесь посилання то слідкуйте щоб воно було в тему статті. Дякую.