субота, 23 січня 2010 р.

Linux Mint 7 "Росинка - Шпигун"

Нещодавно натрапив в інтернеті на російськомовну збірку операційної системи Linux Mint 7, яка називається "Росинка - Шпигун". Дата виходу збірки 24 грудня 2009 року. Як написано в анонсі - збірка зроблена спеціально для тих, хто турбується про свою анонімність в мережі.
Нещодавно скачав та встановив цю збірку у Windows розділ. Що ж там шпигунського? При завантаженні системи автоматично запускається программа vidalia, яка під'єднує компьютер до мережі Tor. В двух словах що таке Tor. Це мережа, створена із багатьох комп'ютерів, які знаходяться в різних країнах світу. І коли ми хочемо зайти на будь-який сайт, то з'єднання відбувається не напряму з сайтом, а через декілька інших комп'ютерів. Це, якоюсь мірою, гарантує вашу анонімність в інтернет, але зменшує швидкість роботи. Адже на сайті, на який ви заходите, бачать не вашу реальну ip адресу, а адресу якогось компютера в мережі Tor, який знаходиться десь, скажімо, у Швеції.
Хоча насправді я не знаю наскільки ефективна ця мережа і чи є необхідність у її використанні звичайними користувачами інтернета. Як гадаєте? Поділіться досвідом, якщо користуєтесь мережею Tor.
Браузер Firefox також підлаштований для анонімності в мережі: вимкнутий прийом кукіс та виконання Java. На перший погляд нічого іншого не помітив.
Збірка важить близько одного гігабайта. Залита на файлообмінники, з яких її скачати важко через занадто малу швидкість. Шукав та качав на торрентах.

3 коментарі :

УВАГА!!!
Я коментарі не модерую - але весь спам буде видалятись. Якщо даєте якесь посилання то слідкуйте щоб воно було в тему статті. Дякую.