середа, 14 жовтня 2009 р.

Що потрібно брати з собою в пологовий будинок

Ось такі списки дають вагітним в жіночій консультації райлікарні. Все це потрібно закупити до родів і привезти із собою в пологовий будинок.


Цікаво, для чого два флакона йоду та флакон зеленки, пральний порошок та "жидке" мило? Скоро будуть, мабуть, ще й халати для лікарів вписувати...

А які списки у ваших лікарнях?

8 коментарів :

 1. = з одягом для роділі ясно, пропускаємо.
  = станочок для гоління --- атавізм, в правильнихпологових будинках ніхто нічого не голить.
  = скарифікатор --- пдц... банальна логіка: всі (!) інструменти має надавати пологовий будинок (на крайній випадок попросити компенсувати вартість, добровільно...)
  = лейкопластир? --- не потрібен в пологах...
  = спирт? --- потрібен в мікроскопічній дозі на вартку для першого щеплення дитині одразу (через годину-дві) після пологів
  = рукавиці нестерильні --- потрібні для прибирання в пологах... і це теж самим везти? ппц.
  = кетгут --- шовний матеріал, може знадобитися при розривах... має бути в пологовому будинку!
  = рукавиці стерильні --- потрібні в пологах, просять привозити навіть в кращих пологових будинках
  = клейонка --- потрібна в пологах
  = йод, зеленка --- атавізм, в нормальних пол. буд. не використовується
  = пеленки, памперси --- потрібні для немовляти, краще із запасом
  = марля --- навіщо??? черговий совковий атавізм
  = вікрил --- ще один шовний матеріал?! навіщо другий?
  = вата --- ясно, знадобиться. хоча якщо її (а також марлі, шовних матеріалів тощо) нема в пол. буд. -- нах. такий пологовий, одверто.
  = окситоцин --- потрібен в пологах, вколють породілі одразу після пологів для скорочення матки
  = разові рушники, рідке мило ---= потрібні в пологах для медперсоналу і (якщо народжуєте разом) для татка
  = усі решта медпрепаратів --- можуть знадобитися в екстренних випадках, але в нормальних пологах не потрібні!

  ВідповістиВидалити
 2. ну, що тобі сказати... по-перше, розслабся і все придбай. це простіше і надійніше, ніж сподіватися на нашу медицину. це дешевше, ніж запропонувати медикам гроші, щоби вони все це підготували самі.

  приблизно половина цього переліку --- речі, необхідні породілі. але ця частина списку дуже неповна: дуже бажано ще мати свої ложку/чашку, щонайменше дві нічних сорочки чи халати, одноразові трусики тощо...

  і, за досвідом двох пологів -- ДУЖЕ бажано, щоби з роділею в пологах був чоловік, або інша близька людина, здатна просто підтримати психологічно в пологах та допомогти фізично після.

  тому якщо є бодай найменша можливість домовитися про партнерські пологи --- треба переступати через свій чоловічий страх і йти на це, добиваючись згоди завідувача відділенням, якщо треба -- доплативши.

  якщо партнерські пологи поза питанням -- треба будь-якими способами добитися можливості проводити макс. часу з породілею і дитиною в палаті! взяти відпустку на тиждень. це дуже, дуже важливо. особливо в таких пологових будинках, як (судячи зі списку) ваш.

  ВідповістиВидалити
 3. щодо другої половини списку -- медпрепарати, всілякі йоди/зеленки, шовний матеріал, нестерильні рукавички тощо... він показує стан вітчизняної медичної галузі. який можна коротко охарактеризувати одним словом: пиздець. ні, одного слова мало, треба так: повний пиздець.

  вибачайте за мат.

  ще раз, важливо: наполягай на партнерських пологах, і на спільному перебуванні в пологовому будинку. життєвий досвід з не найгірного пол. буд. в києві: на поверсі не працює душ, треба підніматися поверхом вище... ніхто з медперсоналу не поможе (а породілі дуже важко ходити перші два-три дні), і дитину також не можна носити туди-сюди, доводиться залишати в палаті, сподіваючись, що вона спатиме і не прокинеться.

  це лише один окремий приклад, таких можна згадати десятки тільки після одних пологів. це було 5 років тому, але й сьогодні небагато що змінилося.

  ВідповістиВидалити
 4. tivasyk, дякую за коментарі. Це все жахливо, але як боротись? Нормальна людина не може це все спокійно сприймати. Скоро, крім медикаментів, доведеться ще й лікаря самим шукати та й привозити...
  Кажеш що спирт, вата, нестерильні рукавички повинні бути в будь-якій лікарні. Дружині робили уколи - вимагали купити нестерельні рукавички, вату, спирт. А аналіз крові без свого скарифікатора не хочуть приймати.

  ВідповістиВидалити
 5. Медикаменти всі купили. Обійшлось приблизно в 500 грн. Тільки вікрил за 125 грн. та лідокаїн-спрей за 110 грн. - от і вже майже половина суми.
  Потім, кажуть, ще потрібно подякувати лікареві, акушеркам, навіть санітаркам!. Ну це вже взагалі!!!

  ВідповістиВидалити
 6. > подякувати лікареві, акушеркам, навіть санітаркам!

  до речі, я в принципі не проти цього... якщо ЧЕРЕЗ КАСУ! бо набридли всі ці люди в халатах, котрі НІ ЗА ЩО не відповідають, але дуже хочуть красиво жити. якби я так працював, як вони (не всі, звісно, але я загалом про систему) лікують -- я би залишився без роботи на третій день.

  ВідповістиВидалити
 7. > ... якщо ЧЕРЕЗ КАСУ

  :о)
  Чоловіче, у тебе гумор, однако! «Через касу» - значить «по паперах», відповідно з податками. Якщо наших лікарів оподаткувати і ці податки направити у медицину - кожна райлікарня матиме свій томограф і штучну нирку (утрирую :о)

  Ти думаєш, чого про страхову медицину побалакали, побалакали - і затихло? Саме тому, що тоді усі гроші будуть «по паперах». І ліки з матеріалами також! Думаєш, де вони дівають пАки рукавичок і літри спирту? Ні, не п'ють - здають у свої «лікарняні» аптеки, а на виторг п'ють престижніші рідини.

  І поки при владі будуть безідейні космополіти - ніяких змін не буде!!! Вони роздаватимуть солодкі обіцянки, а працюватимуть лише на кишеню.

  ВідповістиВидалити
 8. 2руслан
  повністю з тобою згоден, особливо щодо ідейних космополітів — влучно. проте людина біля керма конкретного медзакладу може впливати на ситуацію. в житомирському пологовому я сплатив «благодійний внесок» по-білому, через касу — чек зберігся, пізніше відсканую і опублікую у себе в блозі... щойно знайду сили продовжити розповідь про партнерські пологи у житомирі.

  ВідповістиВидалити

УВАГА!!!
Я коментарі не модерую - але весь спам буде видалятись. Якщо даєте якесь посилання то слідкуйте щоб воно було в тему статті. Дякую.