субота, 27 червня 2009 р.

Ваша думка про кроспостинг в блогах?

Хто не знає - кроспостинг це розміщення одного й того ж самого допису в різних блогах. Наприклад, ви пишете тут, на Blogger.com, а дописи автоматично транслюються в інші ваші блоги на інших популярних блогплатформах - livejournal.com, liveinternet.ru, wow.ya.ru і тому подібні. Робиться це для того, щоб збільшити кількість читачів та й кількість посилань на ваш основний блог. За рейтингом популярності блогів Яндекса Blogger.com займає сьоме місце. Перед ним йдуть livejournal.com, Блоги@Mail.Ru, Diary.ru, liveinternet.ru, Я.ру. І напевно, що більшість авторів на цих популярних сервісах не читають блоги на Blogger.com. Для цього і придумали кроспостинг. Якщо дописи з вашого основного блогу будуть транслюватись ще на 5-6 популярних блогосервісів - то це, напевно має б збільшити кількість ваших читачів.

Зробити кроспостинг просто. Майже в кожної з цих платформ для блогерів є інструменти імпорту блогу. Отже, залишається зареєструватися на всіх цих сервісах, завести свої блоги, налаштувати кроспостинг та збирати нових читачів. Але є у цьому й свої мінуси. Адже після написання допису у вашому головному блозі він автоматично скопіюється ще в 5-6 блогів. Виходить повне дублювання контенту. І це може негативно відбитися на вашому основному блозі. Адже пошуковики можуть сприйняти кроспостинг за плагіат та й викинути ваш блог з пошуку та понизять показники. Що ж тоді робити? В інтернеті знайшов декілька варіантів виходу із даної ситуації. Наприклад, пропонують після написання повної версії допису робити невеличкий анонс із посиланням на повний допис та й віддавати його на кроспостинг. Тоді на додаткові блоги буде потрапляти тільки короткий опис вашого основного допису із посиланням на зразок "Читати повністю", яке буде вести на оригінальний повний допис. 

Отже, це все теорія. А мене цікавить як то буде на практиці? Наскільки актуально таке для україномовних блогів? Адже переважна більшість блогерів на тих сервісах - російськомовні. Хтось пробував займатись кроспостингом? Є якісь результати?

3 коментарі :

 1. колись цим займався. Нудна робота. Ну, якщо зважити, що я займався цим вручну.

  Мені й читачів тут вистарчає, а знайомі які мають ЖЖ всервно якось мене відслідковують.

  ВідповістиВидалити
 2. Використовую щоб транслювати повідомлення з ЖЖ у фейсбук та твіттер

  ВідповістиВидалити
 3. Ну, якщо статті дублювати повністю, то тоді дійсно нема сенсу – мало кому захочеться, прочитавши повністю пост, ще переходити на основний блоґ. А якщо зацікавити, а потім, раз – повний текст статті там-то й там-то. Тоді ще й який сенс, на мою думку. Тим більше, автоматично збільшується кількість вхідних посилань на Ваш блоґ без розміщення вихідних. PR мав би рости, як гриби після дощу :-D Ну, то, звичайно, в ідеалі. Думаю, це все-таки дієва штука.

  ВідповістиВидалити

УВАГА!!!
Я коментарі не модерую - але весь спам буде видалятись. Якщо даєте якесь посилання то слідкуйте щоб воно було в тему статті. Дякую.