пʼятниця, 1 травня 2009 р.

Linux Mint Grusha Edition - українська збірка

Нарешті знайшов час та бажання зайнятись Linux Mint Grusha Edition. Запустив віртуально за допомогою програми Virtual Box. На жаль, в цьому дистрибутиві немає можливості встановлювати прямо з Windows, як у Linux Mint та у звичайному Ubuntu, а розбивати по новому жорсткий диск щось не хочеться. Хоча можна спробувати windows-інсталятор від  Linux Mint.

При запуску диску з'являється стартове меню.

Обираю перший пункт.

Робочий стіл має наступний вигляд.

На панелі задач два вида меню: меню Linux Mint та меню KDE 3.5, доступ до стільниці, системне меню та монітор системи.   Зліва панель для швидкого запуску програм. В дистрибутив включені кодеки та драйвери, засоби для запуску windows-програм та ігор, а також велика кількість різноманітного софту. Є все необхідне для роботи в інтернеті (браузери, ICQ, менеджери завантажень, torrent-кліенти, ftp-клієнти, поштова програма та ін.), з текстами (Open Office 3.0, AbiWord, переглядачі Djvu, та pdf файлів та ін.), фотографіями (програми для редагування та перегляду, редактор векторної графіки, створення фотоальбомів та ін.), відео та музикою (аудіо та відеопрогравачі, редактори відео), для запису дисків. А також ще велика кількість різноманітних утиліт та налаштувань. Більшість програм перекладені українською. Там, де немає українського перекладу - інтерфейс російськомовний. 

Загальні враження від цього дистрибутиву позитивні. От тільки не зрозуміло чи можливо його оновлювати до нових версій Ubuntu? Адже побудований він на основі Ubuntu 8.04. Цікаво, чи буде далі розвиватися цей проект? Це хороша справа. Такий дистрибутив дуже допоможе тим, хто захоче перейти на Linux. Адже зразу ж після установки можна працювати. Не потрібно нічого шукати та встановлювати - про це попіклувались розробники. До речі, на сайті можна скачати й інструкцію по установці.

1 коментар :

УВАГА!!!
Я коментарі не модерую - але весь спам буде видалятись. Якщо даєте якесь посилання то слідкуйте щоб воно було в тему статті. Дякую.