понеділок, 11 травня 2009 р.

Про збільшення внесків до Пенсійного фонду

Все ближче і ближче 20 травня - останній день для сплати єдиного податку для підприємців в поточному місяці. І платити тепер потрібно (з урахуванням внесків до ПФ)  майже в три рази більше ніж раніше.

Як відомо, з 1 травня вступає в силу Постанова Кабінету Міністрів відповідно до якої збільшена сума страхових внесків, які потрібно сплачувати в ПФУ. "...сума страхового внеску з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, що перерахована до Пенсійного фонду України, повинна становити не менш як один мінімальний розмір страхового внеску за кожну особу...". А зараз цей мінімальний розмір, здається, 204 грн. Якщо я все вірно підрахував, то замість 100 грн. на місяць доведеться сплачувати 262 грн.

Звісно,  на тих, у кого великі прибутки, це ніяк не вплине. А що робити дрібним підприємцям, дохід яких не перевищує тисячі гривень на місяць, або у кого сезонні доходи? Віддавати 1/3  заробітку не дуже хочеться. Будуть скасовуватись та працювати нелегально? На мою думку, це рішення Уряду не зовсім правильне. Адже не можна робити мінімальні внески для всіх однакові - один заробляє 5 тисяч гривень в місяць, а інший 1000 грн. Напевно, потрібно було б зробити якусь мінімальну межу доходів, збільшивши, наприклад, внески тільки для тих, у кого місячний дохід перевищує 1500-2000 грн. на місяць. Це було б правильніше. Та й вводити цю Постанову в період кризи не вірно, навпаки, потрібно було б якось підтримати підприємців. 

Ідея сплачувати мінімальний страховий внесок непогана - адже всі працюючі платять, і стаж буде йти нормальний, але з другого боку не потрібно було робити зрівнялівку. Виходить що працівник, який працює на роботодавця і отримує мінімальну зарплату буде мати більший дохід (плюс оплату лікарняних, відпустку, оздоровчі і т.д.) навіть після сплати усіх відрахувань ніж підприємець з таким ж доходом. Швидше за все, підприємці з невеликими доходами скасуються та будуть працювати нелегально. Наприклад я в минулому році міг би сплачувати ці внески, а ось у цьому році прибутки не перевищують тисячі гривень на місяць. І що робити?

Немає коментарів :

Дописати коментар

УВАГА!!!
Я коментарі не модерую - але весь спам буде видалятись. Якщо даєте якесь посилання то слідкуйте щоб воно було в тему статті. Дякую.