вівторок, 28 квітня 2009 р.

Шахрайство в соціальних мережах

Напевно, всі чули про соціальну мережу Вконтактє, та багато хто там зареєстрований.  Я також маю там свій акаунт. Вконтактє проводжу мало часу, рідко туди заходжу. Спочатку було цікаво. Знайшов там своїх бувших однокласників, які роз'їхались хто-куди, одногрупників з інституту. Але спілкуюся більше через електронну пошту та ICQ.
Але ось, нещодавно, від імені моїх друзів з Вконтактє, почали приходити дивні повідомлення: то перейти на якійсь сайт і ввести там свій логін і пароль для підняття свого рейтингу Вконтактє. То відправити СМС на короткий номер для участі в якомусь конкурсі, то подивитись на якусь шокуючу фотку на сайті-клоні Вконтакті із вводом свого логіну та пароля. Ясна річ в таке я не повірив і зв'язався з друзями по телефону чи ICQ. Ніхто з них нічого подібного не розсилав, але повівся на такі повідомлення від інших "друзів".  І тепер хтось відправляє від їх імені схожі повідомлення іншим. Так що будьте пильними. 
Але кому це потрібно і для чого? Ясно одне. Таким способом викрадаються паролі і відправляються повідомлення від імені цих людей іншим користувачам. Але що далі? Не зовсім зрозуміло. Можливо хтось має додаткову інформацію?
Напевно, якось адміністрації сайту потрібно боротись з цим явищем. Пам'ятаю щось подібне булу і в ще одній соціальній мережі - Однокласники. Приходили повідомлення від різних користувачів (але не від друзів) з проханнями проголосувати на тому чи іншому сайті чи подивитись якесь відео, фотографії. Але це швидко припинилося. 

4 коментарі :

 1. "Шахрайство", не "шахрайство", а этот Паша тоже должен на хлеб зарабатывать, тем более, что данный ресурс очень быстро набирает обороты, поэтому почему бы не воспользоваться рекламой... Хотя можно было бы придумать что то более оригинальное, чем такой спам рассылать...
  З.ы. m-yarix, принимай эстафету!!.

  ВідповістиВидалити
 2. Zefir,
  де ж там реклама? У користувачів просто крадуть паролі від їхніх акаунтів, а потім від імені їх друзів просять проголосувати, підтримати у якомусь конкурсі, відправивши платну СМС на короткий номер. То як це називається?

  Естафету приймаю.

  ВідповістиВидалити
 3. А ну тогда конечно... Я просто про другое имел в виду - когда предлагают что то купить/посмотреть/обсудить... но а если такой заманухой делать рекламу, то я против...

  ВідповістиВидалити

УВАГА!!!
Я коментарі не модерую - але весь спам буде видалятись. Якщо даєте якесь посилання то слідкуйте щоб воно було в тему статті. Дякую.