середа, 28 січня 2009 р.

Вірус атакує

Вчора в мене на комп'ютері зявився вірус, в результаті чого довелося наново встановлювати Windows. Avira знайшла вірус в системному файлі user32.dll. Видалити вірус не зміг. Після натискання кнопки "Видалити" вірус знову з'являвся на тому ж місці. Avira ідентифікувала його як TR/Patched.BB.230 - Trojan. Ось скріншот.

Але, все ж таки, після перезавантаження комп'ютера з'явився синій екран з повідомленням про відсутність файла user32.dll. Читав в Інтернеті поради про заміну цього файла із не зараженої системи, але перевірити не мав змоги. Довелось все наново встановлювати - і Windows і паралельно Linux Mint.

Отже, зайвий раз підтвердилось, що не існує 100% гарантії захисту системи. Проникненню вірусу не завадив ні фаєрвол, ні антивірус.


Рыбалка. Первая социальная сеть Рыбаков, Охотников и Туристов.

Рыбалка в Украине. Рыболовецкий портал, на котором присутствуют личные блоги рыбаков, фотооотчеты, статьи и литература, а также много другой полезной информации любителям рыбалки.

5 коментарів :

 1. а mint чим завинив? ну гаразд, перевстановив windows, запоров загружчик -- але ж для відновлення зовсім не обов'язково перевстановлювать... чи ти ставив mint з wubi всередину windows-розділу?

  p.s. і взагалі... давно час перейти на linux повністю й забуть про віруси, принаймні на час.

  ВідповістиВидалити
 2. Так, ставив mint з wubi всередину windows-розділу. Так якось швидше і зручніше. Читав що немає різниці як встановлювати чи всередину windows чи окремо. Чи це не так?
  На Лінукс давно б перейшов повністю, але дружина проти. Звикла до Віндовсу і край! Не хоче Лінукс вчити.

  ВідповістиВидалити
 3. У знайомого така сама трабла була, відправив файл на сайт авіри, там сказали, що помилку в їхньому алгоритмі і віруса немає.

  ВідповістиВидалити
 4. 2m-yarix
  > дружина проти. Звикла до віндовсу і край!

  гхм. дружині потрібен окремий пк -- і це або вирішить проблему (користуватиметься собі windows'ом), або змусить перейти на linux (якщо самій же й адмініструвати систему доведеться).

  моя сім'я без особливих проблем і швидко звикла до пінгвіна. а це мила і 5-річний синочок. нарікань не чути.

  > ставив mint з wubi всередину windows-розділу [...] читав що немає різниці як встановлювати

  ну як це нема різниці? найперша в тім, що твій mint, будучи стабільною, надійною системою з (до певної міри, звісно) імунітетом до вірусів і антивірусів (зваж на свій досвід!), виявився залежним від болячок windows.

  2вальчук
  > помилка в їхньому алгоритмі і віруса немає

  дуже схоже на правду. якби ви розробляли антивірус, хіба ж не вигідне вам було б існування і невпинне розповсюдження вірусів? інколи можна й придумать щось =)

  ВідповістиВидалити
 5. 2tivasyk
  Дійсно що так. Мінт таки залежить від Віндовса. Це як жити у когось в гостях а не у своїй квартирі.
  2вальчук
  Таки схоже на правду. А можливо просто збіг обставин. Вірус знайшовся зразу ж після оновлення баз Авіри. У друга сталось те ж саме, і також після оновлення баз Авіри, тільки днем раніше. Після перевстановки Віндовс ще не сканував і бази не оновляв. Сьогодні спробую.

  ВідповістиВидалити

УВАГА!!!
Я коментарі не модерую - але весь спам буде видалятись. Якщо даєте якесь посилання то слідкуйте щоб воно було в тему статті. Дякую.