субота, 24 січня 2009 р.

Чи слідкує за нами браузер?

Читав в інтернеті про те, що браузер від Гугл Google Chrome слідкує за нашими діями, відправляючи інформацію про користувача та сайти, які він відвідує, на сервери Гугла. Вирішив перевірити, куди ж йдуть запити від браузерів під час серфінгу в інтернеті.

Для аналізу трафіку взяв спеціальну програму Http Analyzers. Перевіряв на п’яти браузерах: Google Chrome, Firefox, звичайна Opera та збірка на її основі OperaAC, Internet Explorer. В налаштуваннях браузерів попередньо відключив всяку там перевірку на фішинг, автооновлення, відсилання повідомлень про помилки і т.д. І як виявилось, справді, всі ці браузери, окрім OperaAC, відправляють інформацію на сервери Гугл без відома користувача.

Це pagead2.googlesyndication.com, googleads.g.doubleclick.net та google-analytics.com. Продивився деякі заголовки – відправляється статистична (можливо і ще якась) інформація. Наприклад, операційна система та мова, розширення екрану, відвідуваний сайт і т.д. В OperaAC, напевно вирізана можливість відправки цієї статистичної інформації.

Напевно в цьому немає нічого страшного і робиться це заради статистики: хто чим користується - операційна система, браузер і т.д. А також, щоб показувати вам рекламу, відповідно до тематики відвідуваних вами сайтів. Хоча, розробникам варто було б зробити можливість відключення/включення відправку статистики. Щоб користувач сам вирішував.

2 коментарі :

  1. про Хром і Фокс я знав давно, а ось Опера неприємно вразила. Дійсно, варто давати користувачам право вибору.

    ВідповістиВидалити
  2. Я також давно користуюсь Оперою і не знав що вона відсилає статистику. Якщо цю можливість відключили в Опері АС можливо хтось знає як зробити це в звичайній?

    ВідповістиВидалити

УВАГА!!!
Я коментарі не модерую - але весь спам буде видалятись. Якщо даєте якесь посилання то слідкуйте щоб воно було в тему статті. Дякую.