середа, 19 листопада 2008 р.

Ubuntu проти Windows

Що таке Windows знають, напевно, всі. А ось що таке Ubuntu? Ubuntu - це операційна система, побудована на основі ядра Лінукс. Однією з африканських мов слово "убунту" означає людське ставлення до інших. Ubuntu - це вільна, безкоштовна операційна система, яка найкраще підходить для новачків, які раніше не працювали з Лінуксом.

Нещодавно встановив Ubuntu на свій комп'ютер. Поки що віртуально, за допомогою програми Virtual Box, щоб подивитись що вона з себе представляє. Вже сьогодні або завтра планую встановити повноцінну Убунту та користуватись нею. Ось так виглядає робочий стіл в Ubuntu.


Переваги Ubuntu над Windows на мою думку, наступні:
 1. Безкоштовна.
 2. Мову локалізації можна вибирати при встановленні системи. Хочеш українську, хочеш російську.
 3. Не потрібно додатково встановлювати драйвера. Вони вже включені в дистрибутив.
 4. Не потрібно встановлювати основне програмне забезпечення. Воно також вже присутнє - це основні програми для роботи в інтернеті (браузер, поштова програма, icq-клієнт), аудіо та відео-програвачі (кодеки доведеться закачувати з інтернету окремо), для роботи з графікою (присутній Gimp аналог Fhotoshop), ігри. Додаткові програми завжди можна установити пізніше. І для цього не потрібно шукати кожну програму десь в інтернеті. В Ubuntu існує менеджер установки/видалення програмного забезпечення. Програми там посортовані по категоріям з описом кожної з програм. Вибираєте потрібну програму і вона автоматично закачується з інтернету та встановлюється. Це набагато зручніше ніж у Windows.

Це тільки перші враження про роботу Ubuntu.

Остання версія 8.10. Качаємо з офіційного сайту Ubuntu. Або безкоштовно замовляємо диск на сайті shipit.ubuntu.com

9 коментарів :

 1. всежтаки всі бояться лінукс через одну просту річ - вона не така як Віндовс. А позбутися старих звичок (куріння, алкоголь, наркотики, Віндовс) дуже важко)

  Усі доречі кажутьщо Гугл і Мікрософт копіюються Ейпл зі своїми Андроїд Маркет і Скай Маркет. А Ейпл лише використала ідею з репозиторієм Лінукс)

  Убунту це добре, але останнім часом все частіше схиляюся до КДЕ.
  Геть Убунту, дайош КУбунту!

  ВідповістиВидалити
 2. Не знаю чому її бояться. Убунту, наприклад, трохи відрізняється від Віндовс, але, на мою думку, зручніша. А чим Кубунту краще?

  ВідповістиВидалити
 3. Теж недавно перейшов на цю операційку, загалом задоволений, на початках були проблеми з налаштуванням і-нету... зараз лишається знайти тільки час щоб її освоїти! Замовив версію 8.10=)

  ВідповістиВидалити
 4. З інтернетом проблем не було. Підключив швидко. Все інше також працює крім принтера. Поки ще не налаштував. Загалом на налаштування після установки пішло близько години - скачування кодеків, різних оновлень, налаштування ICQ і т.д.

  ВідповістиВидалити
 5. Так можна ще більше заточити той же Мінт - ось що вийшло --
  http://grusha.org.ua/blog/лінукс-мінт-груша-едішн-mintgre

  ВідповістиВидалити
 6. http://groups.google.com.ua/group/floss-in-ua/browse_thread/thread/1628744ead88d74a/5b57743685f3c1ef

  ВідповістиВидалити
 7. Користуюсь Убунту від 7.10. Проблем, о які пишуть у неті-не зустрічав. Тепер 9.10 (gnome) Працює добре в тому числі і бухгалтерська прога укр. виробн. Зі щирим співчуттям ставлюся до користувачів Віндоус.

  ВідповістиВидалити
 8. Працює добре в тому числі і бухгалтерська прога укр. виробн. -- а що за прога? звідки можна стягнути?

  ВідповістиВидалити
 9. працюю з починаючи з убунту 8.10 зараз уже 11.10 - супер річ, програм безліч, налаштування прості, драйвери до пристроїв встановлюються автоматично, нічого шукати не треба як на комп'ютер так і на ноутбук. Потужна операційна система, яка досить добре розвивається.

  ВідповістиВидалити

УВАГА!!!
Я коментарі не модерую - але весь спам буде видалятись. Якщо даєте якесь посилання то слідкуйте щоб воно було в тему статті. Дякую.