пʼятниця, 14 листопада 2008 р.

Як працювати в кількох ОС одночасно

Що робити, якщо у Вас з'явилась якась нова програма але не хочеться експериментувати і встановлювати її на свою операційну систему? Або, якщо хочеться попрацювати в Лінуксі, але зносити Віндовс немає бажання? В такому випадку можна використовувати програми віртуалізації, як, наприклад, Virtual Box.


Підтримується встановлення великої кількості операційних систем: DOS, Windows (від 3.11 до Vista та Server 2008), Linux (різні дистрибутиви - Ubuntu, Open SUSE, Mandriva та ін.), OS/2, BSD та інші. Віртуальні операційні системи встановлюються так само як і на звичайний комп'ютер. Але різниця в тому, що віртуальна система не залежить від вашої основної операційної системи і в разі необхідності її можна легко видалити та створити нову, що ніяк не вплине на вашу основну ОС.

З віртуальної ОС можна виходити в інтернет. При цьому можна не боятись вірусів, тому що в разі зараження просто знищуємо її та встановлюємо нову.

Програма емулює звукову карту (в віртуальній ОС можна слухати музику), відеокарту (дивитись фільми), жорсткі диски, CD/DVD-ROM (працювати з компакт-дисками), USB (працювати з флешкою), мережеву карту (підключатись до Інтернету). Також є можливість перемикання в повноекранний режим в якому, можете працювати в Лінуксі не помічаючи що ваша основна ОС - Віндовс. Для нормальної роботи потрібно хоча б 1 Гб оперативної пам'яті.

Ось, наприклад, робочий стіл в Open SUSE.


Остання версія 2.0.4. Качаємо з офіційного сайту. Присутня російська мова інтерфейсу. Української, на жаль, немає.

4 коментарі :

 1. Зацікавила, оскільки до цього мав 2 операційки (Windows, UBUNTU) на різних HDD ...

  ВідповістиВидалити
 2. Якщо вистачає оперативки то Віртуал Бокс краще рішення для кількох операційних систем чим розміщувати їх на різних жорстких дисках. Раніше також мав Віндовс та Лінукс АСП на різних розділах жорсткого диску.

  ВідповістиВидалити
 3. Мало хелпу. Побільше розписати потрібно.

  ВідповістиВидалити
 4. behemot, так, згоден, буде час то доповню

  ВідповістиВидалити

УВАГА!!!
Я коментарі не модерую - але весь спам буде видалятись. Якщо даєте якесь посилання то слідкуйте щоб воно було в тему статті. Дякую.