субота, 18 жовтня 2008 р.

Про гроші

Яке місце займають гроші у Вашому житті?

Для чого ми працюєм? Тому що це нам подобається, тому що любимо свою роботу? Мало хто відповість "Так". Ми просто заробляємо гроші. Гроші щоб жити. За все потрібно платити. Але працюєш, заробляєш ті гроші, а вони потім з великою швидкістю кудись зникають. Чому так? Скільки потрібно людині заробляти для нормального життя? Щоб мати змогу нормально харчуватися, одягатися, слідкувати за здоров'ям, хочи би раз в рік їздити відпочивати, але не на дачу копати картоплю. В містах, можливо, ситуація краща, зарплати вищі, вищий рівень життя. А що ж в невеличких райцентрах? Людина старається використати відпустку та вихідні не для відпочинку, а для роботи на городі. Тому що за мізерну зарплату все не купиш.

Іноді жертвуєш відпочинком, спілкуванням з друзями, родиною аби трохи більше заробити. Хіба ж так повинно бути?

Гроші впевнено займають головні позиції в нашому житті. Скажете що це не так, а якже інші цінності: здоров'я, сімейне благополуччя, дружба, кохання. Скажете, що гроші далеко не головне. Але без них нікуди.  

Не буде грошей - за що лікуватись, якщо не дай Бог захворієш. Ціни на ліки ростуть. Нормального медичного обслуговування немає. Маєш гроші - можна поїхати на лікування за кордон, а ні - то помирай і ніхто не допоможе. Кожен цікавиться тільки своїми проблемами.

Сімейне благополуччя. Не буде здагоди в сім'ї, яка постійно відчуває матеріальні нестатки. І це не від того що не хоче працювати - роботи мало, зарплати маленькі. Який вихід. Скільки сімей розпалось через те, що жінки поїхали доглядати пенсіонерів в Італію, або чоловіки у Москву на будівництво? Дуже багато.

Кохання. Буває. Гроші тут не вирішують. Але питання в тому скільки воно буде тривати? Звісно, що залежить від людини, але часи коли "з милим рай і в шалаші" давно пройшли. Постійна матеріальна скрута кохання не додає. А дівчина кого буде вибирати для сімейного життя: бідного чи багатого? Відповідь очевидна.

Вчора, 17 жовтня, відзначали день боротьби з бідністю. А хто бореться з бідністю в Україні? Чи можливо прожити на мінімальну зарплату в 500 грн., чи на допомогу по безробіттю в 300 грн.? Хтось із тих хто приймав ці закони пробував?

Коли у всіх буде робота та достойна зарплата, на яку можна забезпечити себе та свою сім'ю, на яку можна буде хоча б раз в рік їздити на відпочинок до моря, та ще й частину заощадити тоді і й з бідністю якось справимось.

Але коли ж таке буде?

4 коментарі :

 1. В нашій країні, напевно років через 25, швидше навряд.
  В нас поки не зрозуміють, що людина - ОСНОВНА ЦІННІСТЬ в державі, коли закони будуть для всіх однієї сили впливу незалежно від походження громадянина і його статків, коли зрозуміють що корупція веде країну до прірви,лиш тоді можливе нормальне життя та доходи у наших громадян.

  ВідповістиВидалити
 2. Вже 17 років прочекали а позитивних зрушень дуже мало. Ще 25 чекати, а потім ще... Так і життя не вистачить. Шкода що людина не обирає країну народження.

  ВідповістиВидалити
 3. Я не дуже зрозумів, що автор хотів довести цією статтею? Одні роздуми та запитання без висновка і мети...

  ВідповістиВидалити
 4. Андрій,
  а нічого нікому доводити я й не збирався. Просто запитання без відповіді та роздуми. Відповіді на ці запитання напевно нікому невідомі.

  ВідповістиВидалити

УВАГА!!!
Я коментарі не модерую - але весь спам буде видалятись. Якщо даєте якесь посилання то слідкуйте щоб воно було в тему статті. Дякую.