вівторок, 23 вересня 2008 р.

Як перевірити файл на віруси он-лайн

Майже кожен виробник антивірусних програм пропонує своїм користувачам перевірити який-небудь файл з їхнього комп'ютера на наявність вірусів. Для цього потрібно зайти на сайт виробника антивірусного програмного забезпечення, знайти відповідне посилання та слідувати інструкціям.

Розпочну з усім відомої лабораторії Каперського. Все дуже просто. Спочатку натискаєм на кнопку Kaspersky file scanner, далі "Вибрати файл" та "Перевірити". Після перевірки отримаєте результат. За один раз можна завантажувати тільки один файл розміром не більше 1 Мб. Якщо хочете провірити кілька файлів одночасно то їх можна заархівувати але архів також повинен бути меншим 1 Мб.

Такий ж сервіс пропонує ще один відомий виробник антивірусного ПЗ - Доктор Веб. Процедура перевірки така ж сама. Також вони пропонують власникам сайтів встановити форму перевірки файла на віруси.

Компанія ESET виробник антивіруса NOD32 на своєму сайті пропонує безкоштовний онлайн сканер. Написано що видаляє віруси, шпигунське, рекламне ПЗ, троянів та багато іншого. Не потребує інсталяції. Щоб все це працювало потрібно використовувати Інтернет Експлорер. 

На мою думку всі ці сервіси виробників антивірусного ПЗ слугують більше в рекламних цілях ніж в практичних. Якщо на компютер попав вірус то ніяка онлайн перевірка нічого не допоможе. Потрібно користуватись повноцінним антивірусним ПЗ. Наприклад я вже більше 3 років користуюсь Avira Antivir Personal і не збираюсь переходити на інший антивірус. Цей антивірус мене повністю влаштовує.

3 коментарі :

 1. Добре було б, якщо була якась програмка, яка не даватиме з флешки будь-чому перекидатися, доки я сам б не надав доступ. В мене віруси тільки так заводяться.

  ВідповістиВидалити
 2. Toss, спробуй USB Disk Security. Сайт http://www.zbshareware.com. При підключенні флешки до комп'ютера автоматично сканує її на наявність вірусів. Якщо знайде - то можна видалити. І нічого з флешки на комп не попаде.

  ВідповістиВидалити
 3. http://www.virustotal.com/

  Для отключения автозапуска с флешки, не стоит страдать, а просто отключить эту возможность в реестре. И файл autorun.inf просто перестанет обрабатываться системой

  Есть еще одна лазейка, но это для любителей использовать Мой Компьютер) Вирус скрывает папки на флешке и подсовывает пользователю ярлыки с вирусом

  Мне кажется устранения этих двух способов проникновения вирусов, более эффективно чем распознавание самих вирусов.

  ВідповістиВидалити

УВАГА!!!
Я коментарі не модерую - але весь спам буде видалятись. Якщо даєте якесь посилання то слідкуйте щоб воно було в тему статті. Дякую.