четвер, 18 вересня 2008 р.

Холодна зима. Спогади...

Згадую середину 90-х. Після розпаду Союзу, через кілька років в нашій багатоповерхівці та й у всіх інших вимкнули опалення. Чому і на скільки ніхто не повідомив. Як виявилось пізніше то на завжди. Теж саме сталось і з газом. Його більше не завозили в газольдри (так як природнього в нашому районі немає). Кочегарка, що опалювала наш та ще декілька будинків припинила своє існування. Настала зима. Як прожити зиму в квартирі без опалення. 

Купили камін - але як ним обігрієш двокімнатну квартиру, кухню, ванну, туалет, коридор? Доки він ввімкнутий і сидиш перед ним то ніби тепло. А вночі зуб на зуб не попадає. На ранок на підвіконні вода замерзала. Пам'ятаю приходив зі школи одягав два теплих светри, двоє штанів, куртку, шапку, рукавиці і так сідав робити уроки. Але які то були уроки - думки про те як зігрітись. Спати доводилось також одягненому тому що температура на вулиці -15, а в квартирі +5. Та ще й світло постійно вимикали. Навіть графіки відключень в газеті публікували. В нас в райцентрі ще нічого, а ось села майжи цілими днями були без світла. 

Памятаю, якоїсь із зим 94 чи 95 року в школі зламалась ситсема парового опалення. На вулиці холодно, в класах холодно. Як приходили в школу одіті так і сиділи там цілий день. Каміни не дозволяли вмикати щоб не перевантажувати електромережу. Уроки скоротили до 25 хвили. В школу ходило менше половини учнів. Через кожен 10 хвилин переривали урок, всі вставали із-за парт та присідали по 5-10 разів щоб трохи зігрітись. На перерві вмикали магнітофон та... так, танцювали щоб не замерзнути, всім класом... А потім школу закрили на карантин. Скільки ж можна було там мерзнути...


Ось так і зимували. Вже пізніше почали будувати грубки в квартирах. Так майже всі робили. Деякі багатоповерхівки в нас нагадували фабрики з димлячими трубами що тирчали зі стін. Пройшли ті часи... І тепер тільки з жахом можна згадувати про ті холодні зими без тепла і світла...

2 коментарі :

  1. А де це таке було? і який сенс згадувати погане?

    ВідповістиВидалити
  2. Taras ambroz, було це в одному з райцентрів Вінницької області. В містах цього не бачили та й, мабуть, і не знали. А який сенс це згадувати? Та не знаю, просто так, згадав. Зрозуміло що добре коли кругом один позитив. А де ж його взяти?

    ВідповістиВидалити

УВАГА!!!
Я коментарі не модерую - але весь спам буде видалятись. Якщо даєте якесь посилання то слідкуйте щоб воно було в тему статті. Дякую.