вівторок, 16 вересня 2008 р.

Чи варто зберігати паролі в браузері?

Яким би Ви браузером не користувалися в ньому є можливість збереження паролів. Паролів до поштових ящиків, форумів та ін. Але чи варто це робити. Так - збереження паролей браузером дуже зручна функція. Але, якщо Ви турбуєтесь про захищенність своїх акаунтів, краще нею не користуватись. Звісно, паролі, збережені в браузері, шифруються. Алеж, напевно, існують програми якими їх можливо викрасти та розшифрувати.
Перш за все потурбуйтесь про надійність Вашого пароля. Не створюйте легких паролей, таких як послідовність цифр, своє ім'я, прізвище або дату народження. Їх дуже легко можна розгадати. Найкраще створювати паролі з 8 або більше символів, які складаються з випадково набраних великих та маленьких букв а також цифр. Такий пароль підібрати неможливо. Запамятати такий пароль важко тому всі паролі варто записати на лист паперу та поставити в надійне місце. Не зручно - зате надійно. Є простіший спосіб - набирати українські слова при англійській роскладці клавіатури. Такий пароль простіше запам'ятати.
Завжди завершуйте роботу з поштовою скринькою або з форумом натиснувши кнопку "Вихід", особливо при роботі на чужому комп'ютері. Якщо цього не зробите, то будь-хто, незнаючи пароля, зможе зайти до Вашого поштового ящика з того ж комп'ютера де Ви нещодавно працювали. Тому що сервер "запам'ятовує" цей комп'ютер і якщо не натиснути "Вихід" то наступний раз пускає без пароля. Отже, якщо виходите в інтернет з чужого комп'ютера то по закінченню роботи з поштою, чи іншими сервісами що потребують вводу пароля, натискайте кнопку "Вихід" а також стирайте кукіс-файли та кеш браузера.
І ще один мінус зберігання пароля в браузері це те - що Ви ж самі з часом його забудете. І якщо станеться така ситуація, що потрібно буде перевстановлювати Віндовс, звісно потрібно буде і встановлювати браузер - і всі Ваші збережені паролі будуть знищені. Як тоді їх повернути якщо Ви користувались тільки автоматичним вводом пароля в браузері а сам пароль забули та ніде не записали?
Також якщо не знаєте як створити поштовий ящик чи зареєструватись на форумі то краще пошукайте інформацію в неті чи спитайте у знайомих але ні в якумо разі не довіряйте робити це замість Вас комусь іншому - тоді вже не буде гарантії що Ваш акаунт у безпеці.

Немає коментарів :

Дописати коментар

УВАГА!!!
Я коментарі не модерую - але весь спам буде видалятись. Якщо даєте якесь посилання то слідкуйте щоб воно було в тему статті. Дякую.