понеділок, 11 серпня 2008 р.

Операційна система Ubuntu

Був у мене такий період коли захотілось перейти з Windows на Linux. Шукав інформацію в інтернеті. Намагався розібратись що воно таке, який дистрибутив краще поставати. А дистрибутивів величезна кількість. Просто було цікаво поюзати якусь операційну систему відмінну від Віндовс. А відмінностей там таки багато. Зі всіх дистрибутивів зупинився на Убунту. Вичитав в Інтернеті що цей дистрибутив найкраще підходить для користувача. Отже, що таке Убунту.

Убунту - це людський Лінукс. Убунту - це операційна система, побудована на основі ядра Лінукс що пропагує ідеологію убунту у світі комп'ютерів. Однією з африканських мов слово убунту означає людське ставлення до інших; і тепер убунту існує і у світі вільних операційних систем.
  • Убунту - вільна операційна система. Убунту, як це не дивно, абсолютно безкоштовна (більш того, вона вільна, на неї не накладається більшість звичних ліцензійних обмежень); її створення частково спонсорує британській бізнесмен південноафриканського походження Марк Шатлворс але технічно Убунту створюється зусиллями безлічі ентузіастів, що прагнуть до поширення вільного програмного забезпечення в усьому світі.
  • Убунту - людська операційна система. Якщо ви знайомі зі світом Лінукс, то знаєте, що більшість дистрибутивів Лінукс достатньо важкі для опанування і недружні до користувачів. Убунту має абсолютно дружній інтерфейс; більшість справ ви можете робити, ніколи не торкаючись "страшної" консолі. Убунту зручно користуватись і на Убунту легко переходити з найбільш поширеної в Україні операційної системи.
  • Убунту - українська операційна система. Убунту, як і багато програм для неї, перекладена на українську мову зусиллями ентузіастів-користувачів Убунту. На даний момент, Убунту є "найбільш" українізованою операційною системою. (інформацію взято з wiki.ubuntu.kiev.ua)
Ось що таке Убунту. Якщо у Вас немає можливості чи часу скачувати Убунту з Інтернету, тоді безкоштовно замовте її на сайті shipit.ubuntu.com і Вам через деякий час принесуть диск з дистрибутивом прямо додому. Мені прийшла бандероль з диском через дві неділі. Поставив віртуально. Нехотілось зразу зносити Віндовс і переходити на Убунту. Інтерфейс інтуїтивно зрозумілий. З налаштуваннями також трохи зрозуміло. Більш глибше розібратися немає часу. Поки що користуюсь Віндовс.

Хтось з Вас перейшов на Убунту? Як враження? Варто чи ні спробувати цю операційну систему?

Немає коментарів :

Дописати коментар

УВАГА!!!
Я коментарі не модерую - але весь спам буде видалятись. Якщо даєте якесь посилання то слідкуйте щоб воно було в тему статті. Дякую.