неділя, 24 серпня 2008 р.

Чим замінити Photoshop

Мабуть, кожен з нас зіштовхується з проблемою редагування та обробки цифрових фотографій, картинок, та інших зображень. Якою ж програмою при цьомму користуватись. Найпопулярнішою серед користувачів напевно є Photoshop. Але існує одна проблема - ця програма платна. Не у всіх є можливість або бажання купувати програмне забезпечення. Що ж робити. Давайте будемо шукати безкоштовну альтернативу. Звісно, ці програми не замінять в повній мірі Фотошоп, і не підійдуть для професійного використання, але для домашнього - цілком.
Почнемо з GIMP. Це - потужна безкоштовна, вільно поширювана програма для створення, зведення і редагування зображень (малюнків і фотографій). Програма підтримує растрову графіку і частково векторну.

Графічний редактор GIMP можна використовувати для створення та обробки цифрової графіки та фотографій, наприклад для створення малюнків та логотипів, зміни розміру фотографій, маніпуляцій з кольорами зображення, комбінування зображень з використанням шарів, видалення елементів зображення, конвертації між різними типами графічних файлів.
Основні характеристики GIMP:

- Інструменти для малювання. Повний комплект інструментів, серед яких пензель, олівець, клон (штамп) та інші. Всі інструменти малювання гнучко настроюються (товщина ліній, форма, прозорість і т.д.).
- Система. Розміри зображення обмежуються лише вільним дисковим простором. Необмежена кількість одночасно відкритих зображень.
- Повна підтримка альфа каналу. Шари. Текстові шари, що редагуються.
- Інструменти трансформації: обертання, масштаб, віддзеркалення, нахил.
- Інструменти виділення включають прямокутник, еліпс, вільне і "розумне".
- Робота зі сканером і планшетом.
- Фільтри. Пакетна обробка. Робота з експозицією.
- Повна історія роботи із зображенням.
- Анімація. Можливість роботи з окремими кадрами як з шарами одного зображення. Підтримка формату MNG.
- Обробка файлів. Серед підтримуваних форматів - bmp, gif, jpeg, mng, pcx, pdf, png, ps, psd, svg, tiff, tga, xpm і багато інших. Конвертація форматів зображення.
- Повна підтримка української і російської мов.
- І багато, багато іншого...

Слід відзначити дещо незвичний багатовіконний інтерфейс програми. Непідготовленого користувача він може спочатку навіть налякати або заплутати, але після деякого часу до нього звикаєш - необмежені можливості GIMP набагато переважають труднощі перших годин роботи.
Закачати програму можна з офіційного сайту http://www.gimp.org.
Paint.NET – безкоштовний графічний редактор для створення та корекції різноманітних зображень. Особливий наголос в програмі зроблений на корисних функціях для фотографів і просто на роботу з фотографіями. Не путайте з Paint від Майкрософта. Нічого спільного не має.

Серед багатьох потужних і корисних характеристик Paint.NET слід відзначити можливість роботи з шарами (зокрема з прозорими), роботу зі сканером і камерою, масштабування, видалення ефекту червоних очей, повна історія змін і багато чого іншого. Підтримувані формати: BMP, JPEG, PNG, TIF, GIF та власний формат PDN.
Особливості Paint.NET:

- Простий інтуїтивно зрозумілий інтерфейс. Всі особливості і елементи інтерфейсу проектувалися з розрахунком на те, щоб користувач негайно приступив до роботи над тим або іншим зображенням.
- Шари. Як правило, тільки дорогі платні програми для роботи із зображеннями уміють працювати з шарами. Paint.NET надає цю можливість безкоштовно.
- Потужні інструменти. Paint.NET має потужні, але прості інструменти для роботи з векторною графікою, виділення (чарівна паличка), клонування зображень, а також простий текстовий редактор, інструменти для масштабування (від 1% до 3200%) і заміни кольору...
- Необмежена історія. Для виправлення можливих помилок допущених в процесі редагування фотографій або малюнків в програмі Paint.NET передбачена функція історії. Кожна ваша дія може бути видалена і потім відновлено знову. Довга історії обмежується тільки доступним дисковим простором.
- Спеціальні ефекти. Paint.NET містить безліч спеціальних ефектів для поліпшення зображень. Окрім стандартних, знайомих нам по аналогічних платних програмах, присутній також унікальний ефект - 3D обертання. Звичайно є в наявності і такі незамінні функції як яскравість зображення, контраст, відтінок, насиченість і т.п.
- Плагіни. Для графічного редактора Paint.NET розроблено безліч плагінів, що збагачують можливості програми або просто додають нові спецефекти.
Увага: Для коректної роботи програми необхідно, щоб в системі був встановлений Microsoft .NET Framework.
Закачати програму можна з офіційного сайту.  Українізатор берем тут.

Джерело інформації: http://biblprog.org.ua
PhotoFiltre - ще одна безкоштовна програма для роботи з графікою. Тільки сьогодні знайшов її у мережі. Встановив. В роботі ще не тестував. По відгукам в інтернеті - програма не погана. Качайте, встановлюйте та пишіть відгуки.
Сайт програми - http://photofiltre.free.fr

Немає коментарів :

Дописати коментар

УВАГА!!!
Я коментарі не модерую - але весь спам буде видалятись. Якщо даєте якесь посилання то слідкуйте щоб воно було в тему статті. Дякую.