вівторок, 19 серпня 2008 р.

Сьогодні свято Спаса

Сьогодні православні християни відзначають велике свято Преображення Господнього. У народі це свято називають ще Яблучним Спасом.

За традицією, на Преображення Господнє наприкінці Божественної літургії відбувається освячення яблук та інших плодів, які з цього дня дозволяється їсти, адже до цього православні дотримують посту і не їдять фруктів і овочів, крім огірків. У день яблучного Спаса печуть яблука, млинці, пироги з яблуками, грибами і ягодами, з усім, що дарує сад, город, ліс.

Преображення Господнє (Спас) – одне з дванадцяти найбільших християнських свят. Воно установлене на згадку про ті часи, коли Спаситель завів трьох апостолів — Петра, Якова та Івана на гору Фавор і перевтілився перед ними. Тоді його обличчя засяяло, як сонце, одяг зробився білим, як сніг. На небі з’явилися старозавітні пророки Мойсей та Ілля, які говорили з Ісусом про Його близький відхід. Усіх їх освітила світла хмарина, і якої почувся голос: "Це Син Мій Улюблений, що його я вподобав. Його слухайтеся".

З нагоди свята сьогодні не працюю. Вихідний. Чим вдома зайнятись не знаю. Майже цілий день просидів в інтернеті.

Немає коментарів :

Дописати коментар

УВАГА!!!
Я коментарі не модерую - але весь спам буде видалятись. Якщо даєте якесь посилання то слідкуйте щоб воно було в тему статті. Дякую.