четвер, 21 серпня 2008 р.

Однокласники, Вконтактє чи Коннект?

Серед великої кількості соціальних мереж хочу детальніше зупинитись на російських Odnoklasniki.ru і Vkontakte.ru та українській Connect.ua.

Що ж таке соціальна мережа? Соціальна мережа - це структура, що базується на людських зв’язках або ж взаємних інтересах. В якості інтернет-сервісу соціальна мережа може розглядатися як платформа, за допомогою якої люди можуть здійснювати зв’язок між собою та групами за специфічними інтересами. Завдання такого сайту полягає у тому, щоб забезпечити користувачів всіма можливим шляхами для взаємодії один з одним - фотографії, відео, чати, музика, блоги та інше.

На Однокласниках я зареєструвався майже 5 місяців тому. Якоїсь конкретної мети не було. Просто цікаво. Знайомі говорили про цей сайт, що там є багато знайомих та однокласників. Хотів подивитись хто там є . Але, так як неможливо переглядати анкети без реєстрації, довелось зареєструватись. Дійсно, знайшов кілька своїх однокласників. А через кілька тижнів мене знайшов мій одногрупник, який живе зараз в Києві. Подивився фото, написав кілька повідомлень. Далі спілкуюся через електронну пошту або ICQ. Це простіший спосіб для спілкування ніж через сайт. Однокласники, на мою думку, більше підходять для пошуку людей, а не для спілкування. Отже, чим там можна займатись: шукати однокласників, та друзів, листуватися з ними, розміщувати та переглядати фото, створювати та приєднуватись до уже існуючих груп за інтересами або місцем навчання. На сайті вже 20 мільйонів користувачів. Про це вказує інформація на початковій сторінці сайту.

Вконтакті (16 мільйонів користувачів) та Коннект (400 тисяч користувачів) пропонують теж саме плюс можливість розміщувати відео та аудіозаписи на своїй сторінці. Мова інтерфейсу українська, російська та англійська. Цікаво, що в Коннекті, на відміну від інших двох, є можливість передивлятись групи, анкети та фотоальбоми учасників без реєстрації. Але от пошук без реєстрації не працює.

Існує така поширена думка що неварто користуватись соціальними мережами через те, що інформація про Вас стане загальнодоступною і будь-хто зможе дізнатись все про Вас. Али чи так це? Хто як вважає? Кому зашкодило використання соціальних мереж? Напишіть, будь-ласка, в коментарях.
Сам нещодавно зареєструвався в Вконтактє та в Конекті. Не завжди можна будь-кому отримати інформацію про людину, яка там зареєстрована. Такі мережі призначені для пошуку знайомих, друзів а не для спілкування. Краще спілкуйтесь через електронну пошту або ICQ. Ніхто ж не примушує Вас публікувати свій номер телефону, ICQ, точну домашню адресу, та інші особисті дані, якими міг би хтось скористатись. Ніхто не вимагає паспортних даних та номера Ваших рахунків. Та й багато хто не пише своїх справжніх імен, та й фото не своє викладають, чим порушують правила, але їхні акаунти чомусь ніхто не видаляє. Є налаштування приватності, де ви можете обмежити доступ інших до ваших персональних даних. Ну і якщо хтось і буде знати в якому місті Ви живете, як Вас звати, Ваші уподобання як він Вам нашкодить? Люди, що шукають роботу, в своєму резюме також подають інформацію про себе і розміщують його на сайтах по працевлаштуванню. Там також складається непогана база даних.

На мою думку, мета соціальної мережі не збирати дані про користувачів а допомагати їм шукати один одного, спілкуватись. А ще перебування там відбирає багато вільного часу. Дивишся фото, відео, шукаєш знайомих так і день проходить...

Немає коментарів :

Дописати коментар

УВАГА!!!
Я коментарі не модерую - але весь спам буде видалятись. Якщо даєте якесь посилання то слідкуйте щоб воно було в тему статті. Дякую.