субота, 16 серпня 2008 р.

Про вищу освіту

Чомусь згадав сьогодні про свої студентські роки, про свій інститут, в якому провчився 5 років. Хотілось дізнатись як живе інститут, що там нового... Зайшов на їх сайт, а там "Сайт закритий. Керівництво не підтримало ні матеріально ні духовно цей проект..." Можете самі переконатись. Шкода. Не поганий був сайт. Найбільше подобалось те, що можна було дізнатись в кого коли розпочинається сесія, які будуть екзамени, заліки, семінари. Закачати приблизний перелік запитань, теми до курсових...

Я заочно навчався по дистанційній формі у Вінницькому інформаційно-консультативному центрі Сучасної Гуманітарної Академії (м. Москва) на економічному факультеті по напрямку фінанси та кредит. Навчання велось російською мовою та за російськими програмами. Чому саме цей вуз? В той час вибирав вуз по найменшій платні за навчання. 2002 рік. Часи були скрутні. Зарплати низькі. Поїхав поступати у найближче місто - Вінницю. Зупинився на ІКЦ СГА, тоді, правда, він називався Вінницька філія Харківського гуманітарно-технічного інституту. Плата за навчання була, мабуть, найнижчою на економічні спеціальності. Та й пропонували вони "подвійне навчання" - на російській та українській мовах і два дипломи: російський та український. Але далі, щось там у них не склалось з акридитацією чи ліцензією і філію переіменували в Вінницький інформаційно-консультативний центр Сучасної Гуманітарної Академії. Кому цікаво, подивіться сайт.

Так що довелося навчатись російською мовою. Спочатку було дуже важко. Але після 2-3 сесії звик. Звичайних лекцій, як в інших вузах, не було. Спочатку викликали на настановчу сесію 2-3 дні. Видавали підручники, домашні завдання, завдання на семінари та заліки і теми курсових робіт. Потім зимова сесія. Спочатку здаємо домашні завдання по кожному предмету і тільки після цього нас допускали до сесії. Далі пишемо по кожному предмету тестування. Усних іспитів не було. Все письмово. А на останньому курсі письмові іспити відмінили замінивши тестуванням. Звичайне тестування по предмету складалось з 30 запитань. Відповідали на запитання, набирали бали та отримували оцінку. Екзаменаційне тестування складалось з 60 запитань. Доводилось складати по 3-4 а то і 5 тестів за день. Це було важко. Але всі все здавали.

П'ять років промайнули дуже швидко. Випускні екзамени та дипломну роботу здавали в Росії. В Белгороді. Красиве місто. Мені сподобалось. Перше, що кидається у вічі - це чистота на вулицях міста. Навчання закінчилось. Отримав диплом про вищу освіту Російської Федерації та міжнародний сертифікат відповідності. Вже пройшов рік з часу закінчення Академії. Диплом поки що не згодився. Лежить вдома, в шухляді. Зараз я приватний підприємець - займаюсь ремонтами квартир та комп'ютерними послугами (зараз більше ремонтами - сезон).

Немає коментарів :

Дописати коментар

УВАГА!!!
Я коментарі не модерую - але весь спам буде видалятись. Якщо даєте якесь посилання то слідкуйте щоб воно було в тему статті. Дякую.